Mantarlı Makarna Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Mantarlı Makarna Yanına Ne Yapılır

0

Mantarlı makarna yanına ne yapılır ? En leziz ve en pratik yemeklerinden biri olan mantarı makarna günümüzde çok tercih edilen yemekler arasında yer almaktadır. Özellikle canı mantar çeken kişiler genel olarak böyle bir yola başvururlar ve ortaya da gerçekten harika lezzet çıkar. Mantarlı makarna aslında kendine özgü bir ana yemek olarak bilinir fakat yanına başka bir yemek yapıp tamamlanırsa o zaman menünüz daha kuvvetli hale gelecektir. Bu yemeği hem öğle hem de akşam yemeği aralarında yapabilirsiniz. İşte mantarlı makarnanın yanına yapılabilecekler ;

Mantarlı Makarna Yanına Ne Yapılır

SALATA

Mantarlı makarnanızın yanına gidebilecek en güzel mezeler arasında salata yer almaktadır. Özellikle taze olarak doğramış olduğunuz salatalıklar ile domatesler birleşmesi sonucunda ortaya gerçekten harika lezzetler çıkartabilirsiniz. Aynı zaman da salatanızı zeytinyağı ve limonla da süsleyip daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

DOMATES ÇORBASI

Günümüzde sık sık yapılan ve kaşarla beraber daha lezzetli olan domates çorbası da mantarlı makarnanın yanına gidebilecek en lezzetli yemeklerden birisidir. Çorba yapmak istiyorsanız bunu deneyebilirsiniz.

PARÇA DANA ETİ

Dana etini sevmeyen hiç kimse yoktur protetin bakımından ise çok zengin olduğundan dolayı mantarlı makarnanın yanına parça dana etini kızartıp tercih edebilirsiniz.

KIYMALI YUMURTASIZ MENEMEN

Domates , soğan , yeşil biber ve aynı zaman da kıyma ile yapılabilecek en güzel sıcak meze tarzı olan menemen de makarnanın yanına çok yakışacaktır. Fakat yumurtasız olacağından dolayı aynı menemen gibi olmaz.

ETLİ BEYAZ FASULYE

Hem makarna hem de et bir araya geldiği zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkacaktır. Bu yüzden fasulyenin içerisinde de bol miktarda protein olduğundan dolayı makarna ile etli beyaz fasulye yemeklerini tercih edip akşam yemeği için servis edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir