Kıymalı Ispanak Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kıymalı Ispanak Yanına Ne Yapılır

0

Ev hanımlarının günlük olarak en çok zorlandıkları ve dert ettikleri konu hem akşam yemeğine hem de öğlen yemeğine acaba bugün ne yapsam derdi oluyor. Sizler yemek olarak kıymalı ıspanak yemeğine karar verdiyseniz ve yanına ne gibi şeyler yapılır araştırıyorsanız o zaman bu konuda sizlere aydınlatalım. Aşağıda sıralayacağımız yemeklerden yaparak kıymalı ıspanak yemeğinizi daha zengin hale getirebilirsiniz.

Kıymalı Ispanak ve Vitaminler

Ispanak biliyorsunuz ki protein açısından oldukça zengin bir sebzedir. Hem vitamin hem de mineral bakımından zengin olduğundan dolayı özellikle kış mevsiminde çok tercih edilmektedir. Bir de ıspanak kıyma ile birleşince bu besin değeri iki katına çıkmış oluyor. Kıymalı ıspanağın yanına yapacağınız yemek karbonhidrat olursa mesela makarna gibi yemek yaparsanız o zaman her türlü besini fazlası ile almış olursunuz.

Makarnanın da içerisinde az miktarda peynir koyarsanız bu sefer de kalsiyum bakımından daha iyi besin alırsınız.

Peynirli Makarna

Kıymalı ıspanak yemeğinin yanına yakışacak en güzel ve karbonhidrat değeri yüksek olan peynirli makarnayı seçebilirsiniz. Bu şekilde hem protein , hem karbonhidrat hem yağ hem de kalsiyum gibi vitaminleri güzel bir şekilde karşılamış olursunuz. Çocukların sağlıklı bir şekilde büyümesi için biliyorsunuz vitamin ve minerallere ihtiyacı var. Bu yüzden kıymalı ıspanak ile makarna güzel seçim olacaktır.

Patates Püresi

Günümüzde sık sık yapılan ve herkes tarafından sevilen patates püresini kıymalı ıspanağın yanına yapabilirsiniz. Tabi bunları yaptıktan sonra ıspanağın yanına kesinlikle yoğurt eklemeden geçmeyin.

Elma Dilimli Patates

Kıymalı ıspanağın yanına son olarak elma dilimli patatesler yapabilirsiniz. Aynı zaman da şöyle bir menü oluşturabilirsiniz hanımlar. Kıymalı ıspanak , bulgur pilavı ve yanına elma dilimli patates yaparak harika meni oluşturmuş olursunuz bence.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir