Izgara Köfte Yanına Ne Yapsam
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Izgara Köfte Yanına Ne Yapsam

0

Izgara Köfte Yanına Ne Yapsam ?

Izgara köfte günümüzde sık sık yapılan ve çok sevilen et yemekleri arasında yer almaktadır ve özellikle çocuklar tarafından baya seviliyor diyebiliriz. Fakat ızgara köfte yapıldığı zaman hemen sıcak olarak servis edilmesi gerekmektedir. Aynı zaman da yanına gidebilecek en ideal yemek pirinç pilavı olmaktadır. Yani sizler ızgara köfte yaptığınız zaman ilk tercihiniz her zaman pirinç pilavından yana olsun. Bunların yanı sıra aşağıda bulunan yemeklerden birisini de tercih edebilirsiniz.

Izgara Köfte Yanına Ne gider

MISIRLI PİLAV

Yapmış olduğunuz ızgara köftenin yanına yapabileceğiniz en güzel yemeklerden birisi de mısırlı olarak yapabileceğiniz pirinç pilavıdır. Bu yemeği yapacağınız zaman ise hem şehriyeli hem de tereyağlı yaparsanız daha lezzetli olacaktır.

SALATA

Bir yemek yapıldığı zaman yanına mutlaka salata yapılması gerekiyor. Özellikle ızgara köftenin yanına içerisinde bol yeşillikli ve zeytinyağlı salata yapılması hiçte fena olmaz. Ayrıca salatanın içerisine çery domates koyarak görsel olarak da farklı lezzet katabilirsiniz.

ELMA DİLİM PATATES

Patates kızartması hem büyükler hem de küçükler tarafından çok sevilmektedir. Mesela sizler yapmış olduğunuz patates kızartmasını elma dilim olarak yaparsanız ayrı bir lezzet ortaya çıkarmış olursunuz bence.

Izgara Köfte Yanına Ne Yapsam

CACIK

Izgara köfte , pirinç pilavı ve bunları tamamlamak için yapabileceğiniz en güzel meze çeşitlerinden birisi de cacık olmaktadır. Cacığın üzerine aynı zaman da pul biber ve kuru nane eklerseniz farklı tatlar ortaya koyabilirsiniz.

PİYAZ

Kuru fasulye ile yapılan piyaz yapmış olduğunuz ızgara köftenin yanına bence şahane olacaktır. Özellikle piyazın içerisinde yumurta olduğundan dolayı sağlık açısından da çok iyi beslenmiş olacaksınız.

ÇORBA

Ana yemeğe başlamadan önce başlangıç olarak çorba yapmanız en iyi seçim olacaktır. Bu yüzden hanımlar ızgara köftenin yanına mercimek köftesini tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir