Salebin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Salebin Yanında Ne Gider

0

Salebin Yanında Ne Yakışır ?

Kış geldiği zamanlar da sıcak içecek olarak en çok tercih edilenler arasın da salep yer almaktadır. Salep biliyorsunuz ki sıcak tüketilen içeceklerden birisidir ve özellikle soğuk algınlığa çok iyi geldiği söyleniyor. Yani kış ayı geldiği zamanlar da mutlaka içilmesi gereken sıcak içeceklerden birisidir. Salep aynı zaman da bronşit , öksürük gibi şeylere de çok iyi gelmektedir. Bunların haricin de zihni canlandırır , hazmı kolaylaştırır ve mideyi ise rahatlatır. Bu kadar çok yararı olduğundan dolayı salep çok tercih ediliyor. Peki , salebin yanına başka neler yapılabilir ? Biz bu konu hakkında araştırma yaptık ve bulduğumuz bilgileri sizlerle paylaştık.

Salebin Yanında Ne yapsam

Tarçın

Salep hiçbir zaman sade olarak içilmez yanına mutlaka tarçın tercih edilir. Zaten salep ile tarçın ayrılmaz ikililerden birisidir. Salebin tadını almak istiyorsanız kesinlikle tarçın eklemeniz gerekiyor.

Zencefilli Kurabiye

Salebin yanına yapabileceğiniz lezzetlerden birisi de zencefilli kurabiye oluyor. Zencefilli kurabiyenin biliyorsunuz kendine has kokusu vardır ve bu yüzden saleple beraber harika olur.

Tarçınlı Kurabiye

Tarçın biliyorsunuz salebin üzerine eklenir fakat siz böyle tercih etmek istemiyorsanız o zaman tarçını kurabiye de kullanırsanız ortaya da harika lezzet çıkarmış olursunuz.

Salebin Yanında Ne Gider

Elmalı Kek

Salebin yanına ne yapsam diye düşünüyorsanız o zaman elmalı kek bence çok iyi seçim olacaktır. Evde canınız mı sıkılıyor salep yapıp yanına da elmalı kek yaparak televizyon karşısında zevkle yiyebilirsiniz.

Çikolata Drajeleri

Çikolata drajeler günlük yaşantımızda da çok tercih edilmektedir. Özellikle içleri fıstıklı , fındıklı ve bademli olduğundan dolayı tatları da enfes oluyor. Sizler de yapmış olduğunuz salebin yanına çikolatalı drajelerden tercih edebilirsiniz.

Tiramisu

Salebin yanına gidebilecek enfes tatlılardan birisi de tiramisu oluyor. Tiramisunun tadı hafiftir ve bu yüzden salebin yanına da çok yakışmaktadır.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir