Gözlemenin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Gözlemenin Yanında Ne Gider

0

Gözlemenin Yanında Ne Gider ?

Hamur işlerinde en çok sevilen ve özellikle her öğün tercih edilen gözlemenin yanında ne gider ? son zamanlar da birçok ev kadını tarafından merak edilir oldu. Gözleme biliyorsunuz ki hem kıymalı hem patatesli hem peynirli hem de ıspanaklı olarak yapılmaktadır ve yapıldığı zaman da ortaya gerçekten harika lezzet çıkıyor diyebiliriz. Gözleme aynı zaman da beş çayı toplantılarında en çok yapılan hamur işlerinden birisidir. Diyelim akşam için veya sabah kahvaltısına özel olması için gözleme tercih ettiniz peki yanına acaba neler yapabiliriz ?

Gözlemenin Yanında Ne Gider

PATATES KIZARTMASI

Gözleme yaptığınız zaman tercih edebileceğiniz lezzetler arasında patates kızartması yer alıyor. Özellikle patates kızartması çocuklar tarafından da çok sevildiğinden dolayı bence gözlemenin yanına da çok yakışacaktır.

DOMATES SOSLU SOSİS

Domates soslu olarak yapılan sosis sabah kahvaltılarında sık sık yapılan lezzetlerden birisidir. Bu yüzden eğer sabah kahvaltısı için gözleme yaptıysanız yanına da domates soslu sosis çok iyi gidecektir.

Gözlemenin Yanında Ne yapsam

ÇITIR PEYNİR TOPLARI

Yapmış olduğunuz gözlemenin yanında tercih edebileceğiniz lezzetlerden birisi de çıtır peynir topları olabilir. Eğer evde artta kalan peynirleriniz varsa bunları değerlendirmek için böyle bir tarifi uygulayabilirsiniz.

PATATES SALATASI

Patates salatası hem bir salata hem de meze olarak tercih edilen lezzetlerden birisidir. İlk olarak patateslerimizi haşlayalım ve daha sonra içerisine bol yeşillik ve isteğe bağlı olarak soğan ekleyerek patateslerimizi de güzelce kesip hepsini harmanlayıp ortaya harika salata çıkartarak gözlememizin yanına servis edelim.

SÖĞÜŞ DOMATES SALATASI

Farklı tarzlarda salata türü arıyorsanız o zaman söğüş olarak yapılan domates salatası bence çok iyi fikir olur. Yapacağınız bu salataya aynı zaman da pul biber ile kekik eklerseniz o zaman ortaya harika lezzet çıkarmış olursunuz.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir