Dana Rostonun Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Dana Rostonun Yanında Ne Gider

0

Akşam yemeklerinin vazgeçilmezi olan dana rostonun yanında ne gider bugün hep beraber bunu inceleyeceğiz. Dana rosto çok özel et yemeklerinden birisi olduğundan dolayı kesinlikle pişirme yöntemini çok iyi bilmeniz gerekiyor. Ne kadar iyi pişirirseniz etiniz o kadar lezzetli ve aynı zaman da yumuşacık olur. Dana rostonun yanına yapılacak yemekler sayesinde ise menünüz daha kuvvetli olacaktır. Özellikle hanımlar akşam yemeği için yemek yapacaksanız bu aşağıda yer alan yemekleri kesinlikle tercih ediniz.

Dana Rostonun Yanında Ne Gider

TERBİYELİ ŞEHRİYE ÇORBASI

Her yemekten önce yenmesi gereken bir başlangıç çorbası vardır ve midemizi rahatlatıp ana yemeğe o şekilde geçmemiz gerekiyor. İşte bu yüzden dana rostonun yanına çorba olarak terbiyeli şehriye çorbasını tercih edebilirsiniz. Emin olun bu çorba çok hafif olduğundan dolayı dana rostonun yanına çok yakışacak.

SEBZELİ PATATES PÜRESİ

Et yemekleri yapıldığı zaman bunların yanına akla gelen ilk tat patates püresi oluyor. Yapımı da bir hayli kolay olduğundan dolayı yapmış olduğunuz dana rostonun yanına tercih edebilirsiniz. Aynı zaman da sebzeli patates püresinin içine azıcık bezelye ve haşlanış havuç koyarsanız ortaya daha lezzetli tat çıkacaktır.

SAFRANLI PİLAV

Pilav her sofranın baş tacıdır ve özellikle et yemeklerinde akla gelen ilk yemek pilav oluyor. Sizler de dana rostonuzun yanına farklı tat olan safranlı pilavı servis edebilirsiniz. Emin olun bu iki tat harika olacaktır.

HAŞLANMIŞ SEBZELER

Mevsiminde yapacağınız sebzeler de dana rostonun yanına hem çok güzel olacak hem de renk katacak. Hatta yapacağınız haşlanmış sebzelerinize farklı baharatlar kullanırsanız çok farklı tatlar ortaya çıkarmış olursunuz.

TİRAMİSU

En son olarak hafif tatlılardan biri olan ve yemekten hemen sonra yiyebileceğiniz tiramisu’yu tercih edebilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir