Fırında Patates Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Fırında Patates Yanına Ne Gider

0

Günümüzde sık sık yapılan ve özellikle eve misafir geleceği zaman bayanlarımızın çoğu tercih ettiği yemeklerden birisi olan fırında patates yemeğinin yanına ne yapılır en çok merak edilen sorulardan birisi oldu. Fırında olduğundan dolayı patatesler yemek daha hafif oluyor ve yanına bir de güzel yemekler yapılınca gerçekten ortaya harika menü çıkmış oluyor. Bizde hanımların en çok tercih ettiği yemekleri sıra sıra sizlerle paylaştık.

Tavuk Kızartma

Fırında patates yemeğinizin yanına gidebilecek en ideal yemeklerin başında tavuk kızartması gelecektir. Tavuk göğsünü güzel bir şekilde galeta ununa bandırıp o şekilde kızartmasını yaparak çıtır çıtır lezzetler elde edebilirsiniz. Zaten fırında patateslerin yanına et grubundan yemek yapacaksanız en çok yakışanı tavuk oluyor. İsterseniz ayrı yapmak yerine hepsini bir yerde toplayıp fırında da yapabilirsiniz.

Makarna Salatası

Fırın yemekleri yapıldığı zaman yanına en çok makarna salatası yapılmaktadır. Sizler de tercihinize göre seçeceğiniz en güzel makarna salatasını yapabilirsiniz. Bu lezzeti yaparak fırında patatesle beraber soflarınızı daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

Mercimek Çorbası

Her yemekte başlangıç yemeği olarak çorba çok önemlidir. Bu yüzden ana yemeğimiz fırında patates olduğundan dolayı çorba olarak da bizler yanına mercimek çorbasını yapabiliriz. Bir de kıvamın tam da yerinde yaparsak o zaman ortaya harika lezzet çıkacaktır.

Akdeniz Salata

Tavuk ve patates ile en çok yakışan türlerden biri de Akdeniz salatadır. Özellikle taze yeşillikler ile hazırlanmış olan ve çeri domateslerin kullanıldığı Akdeniz salata üzerindeki ekşimsi peynirler ile ağzınızda hoş bir aroma bırakacaktır.

Günümüzde özellikle fırında patates yemeğinin yanına en çok akdeniz salatası yapılmaya başlandı. Taze yeşilliklerle beraber hazırlanan ve çeri domateslerle süslenen akdeniz salatasını yaparak menünüzü daha zengin hale getirebilirsiniz. Bir de unutmadan Akdeniz salatasının üzerine ekşimsi peynirler ekleyerek daha hoş bir aroma ekleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir