Güveç Yemeğinin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Güveç Yemeğinin Yanında Ne Gider

0

Güveç Yemeğinin Yanında Ne Yenir ?

Türk mutfağında ayrı bir yeri olan güveç yemeği günümüzde sık sık yapılan yemeklerden birisidir. Özellikle patlıcan dendiği zaman akıllara genel olarak hep güveç yemeği gelmektedir. Yaz mevsimi olduğu zamanlar da ise ev hanımları haftada en az 1 gün bile bu lezzetli yemeği yapmaktadırlar. Fakat güveç yemeğini biliyorsunuz ki güzel ve lezzetli yapan şey güveç tenceresi oluyor. Yani normal bir tencereye göre hem daha hızlı bir şekilde pişiriyor hem de yemeği daha leziz hale getiriyor. Bu yüzden özellikle etli yemekler yapılacağı zaman güveç tercih ediliyor. Peki , akşam yemeği için güveç yemeği yaptıysak yanına başka ne gibi lezzetler yapabiliriz isterseniz onlara bakalım.

Güveç Yemeğinin Yanında Ne Gider

Bulgur Pilavı

Bulgur pilavı Türk mutfağında en çok sevilen ve rağbet gören lezzetlerden birisidir. Pirinç pilavı yapılmadığı zamanlar da buna alternatif çözüm olarak bulgur tercih edilir. Sizler de güveç yemeğinizin yanına bulgur pilavını tercih edebilirsiniz.

Ayran 

Akşam yemeği için güveç yemeği , bulgur pilavı yaptıysanız o zaman bu menüyü biraz daha zengin hale getirmek için Yoğurttan yapılan ve lezzetli olan Ayranı seçebilirsiniz. Tercih edeceğiniz Ayran güveç yemeğinin yanına çok yakışacağından emin olabilirsiniz.

Yayla Çorbası

Güveç yemeği biliyorsunuz ki bir ana yemek olduğundan dolayı yanına başlangıç olarak çorba yapmamız en doğru seçim olacaktır. Bu yüzden çorba olarak da yapımı çok basit olan yayla çorbası bir diğer adı ise yoğurt çorbasını tercih edebilirsiniz. Hem yayla çorbası vücut için de çok faydalı olduğundan dolayı bence yemeğinizin yanına tercih edebilirsiniz.

Güveç Yemeğinin Yanında Ne yapsam

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir