Karnıyarık Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Karnıyarık Yanına Ne Gider

0

Karnıyarık yemeğini hanımlar sizler hem öğle hem de akşam yemeği olarak tercih edebilirsiniz. Karnıyarık genel olarak biraz uğraştırıcı bir yemektir fakat yapıldıktan sonra gerçekten tadı enfes olduğundan yorulmaya değiyor gerçekten. Özellikle patlıcan bizim yapmış olduğumuz soslu kıyma ile buluşunca harika lezzet çıkıyor ortaya değil mi ? Tabi bu lezzeti bizler de yanına güzel yemekler yaparak iki katına çıkarmamız gerekiyor. İşte karnıyarık yemeğinin yanına yapılabilecek birkaç yemek önerisi ;

Cacık

Karnıyarık yemeği ile en uyumlu meze cacıktır. Özellikle sizler karnıyarığı eğer yaz ayında yapıyorsanız o zaman buz gibi bir cacık yaparak hem içiniz serinleyecek hem de ana yemeğiniz ile tam uyumlu olacak.

Pilav

Pilav biliyorsunuz ki her yemek ile çok uyumlu oluyor. İşte karnıyarığın yanına da pirinç pilavını tercih edebilirsiniz. Eğer pirinç pilavını sevmiyorsanız o zaman tercihiniz bulgur pilavı da olabilir.

Çorba

Karnıyarık ana yemek olduğundan dolayı yanına başlangıç yemeği olarak çorba seçimi yapmamız gerekiyor. Bunun için tercihiniz yayla çorbası veya mercimek çorbası olabilir.

Salata

Her yemeğin yanına yapılan ve ortaların efendisi olarak bilinen salatayı da bence ihmal etmemeniz gerekiyor. Güzel bir mevsim salatası yaparak menünüzü daha zengin yapabilirsiniz. Aynı zaman da bol zeytinyağı ve limon ekleyerek daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

Ekmek

Son olarak fırından yeni çıkmış somon ekmeğini karnıyarık yemeği ile birleştirirseniz hem daha doyurucu olacaktır hem de yemeğinizi daha lezzetli hale getireceksiniz.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir