Makarnanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Makarnanın Yanında Ne Gider

0

Makarnanın Yanında Ne Gider ?

Türk mutfağında en çok tercih edilen ve pratik yemeklerden birisi de makarnadır. Aynı zaman da İtalyan mutfağında en çok tercih edilen yemek türlerinden birisidir. O kadar çok fazla çeşidi var ki kıymalı , sebzeli , peynirli , havuçlu ve mantarlı gibi. Özellikle her ana yemeğin yanına da servis edilebildiğinden dolayı sizler de rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Makarna ile yoğurt ayrılmaz ikili tercihlerden birisidir ve birbirlerini de hep tamamlarlar. Makarnanızın yanına patates kızartması veya et yemeklerinden birileri de çok iyi gider. İşte makarnanın yanına gidebilecek diğer yemek çeşitleri ;

Makarnanın Yanında Ne Gider

ET YEMEKLERİ

Et yemekleri biliyorsunuz ki her yemeğin yanına yakışır ve özellikle Türk mutfaklarında en çok tercih edilen yemeklerden birisidir. Yapmış olduğunuz makarna eğer etsiz ise o zaman yanına kesinlikle et yemeklerinden birisini tercih ederek harika lezzet oluşturabilirsiniz.

PATATES KIZARTMASI

Makarnanın yanında acaba ne yapsam diye düşünüyorsanız o zaman patates kızartması en iyi seçimlerden birisi olacaktır. Ya da patates kızartmasını sevmiyorsanız buna alternatif olarak patates yemeğini de yapabilirsiniz.

MANTAR YEMEĞİ

Makarna ile mantar bir araya geldiği zaman oraya gerçekten harika lezzet çıkıyor. Akşama gelecek misafirleriniz varsa ve sizde makarna yaptıysanız o zaman mantar kavurması veya yemeği de çok iyi olacaktır.

TAVUK YEMEKLERİ

Hem et hem de tavuk yemekleri her zaman en lezzetli yemeklerden birisidir ve her yemeğin yanına da uyum sağlar. Eğer makarna yemeğinizin yanında et yoksa o zaman tavuk yemeğinden birisini yaparak bu açığı kapatabilirsiniz.

MERCİMEK ÇORBASI

Çorba çeşitleri arasında günümüzde en çok tercih edilenler arasında mercimek çorbası yer almaktadır. Makarnanızın yanına ise mercimek çorbası gerçekten çok iyi seçim olacaktır.

İlginizi Çekebilir