Çiğ Köfte Yanına Hangi Yemek Gider – Çiğ Köftenin Yanına Yapılan Mezeler
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Çiğ Köfte Yanına Hangi Yemek Gider – Çiğ Köftenin Yanına Yapılan Mezeler

0

Türk Mutfağının vazgeçilmezi olan ve özellikle Güneydoğu yöresinde en çok yapılan aperatif yemeklerden birisi olan Çiğ Köftenin yanına ne gider ? sorusuna bakacağız bugün arkadaşlar. Çiğ köfte her yemeğin yanına gidebilecek en güzel ve en doyurucu yemeklerden birisidir. Özellikle çiğ köftenin yanına bir de buz gibi ayran ve turşu konulursa o zaman harika meni oluşturmuş olursunuz. Ama tabi bunların dışında bakalım yemek ve meze olarak neler yapılır onlara bakalım ?

Patlıcan Kebabı

Çiğ köfte biliyorsunuz ki başlangıç yemeği olduğundan dolayı yanına kesinlikle güzel bir ana yemek yapılması gerekiyor. İşte bu yüzden hanımlar patlıcan kebabı çiğ köftenin yanına çok yakışacaktır.

Lahmacun

Çiğ köfte nasıl Türk mutfağında en çok tercih edilen yemeklerden birisiyse aynı şekil de Lahmacun da Türk mutfağında çok sevilmektedir. İşte bu yüzden hem lahmacun hem de çiğ köfte bir araya geldiğinde ortaya gerçekten harika lezzet çıkacaktır. Bir de içecek olarak Ayran seçerseniz on numara olacaktır.

Mercimek Çorbası

Çiğ köfte dediğimiz gibi başlangıç yemeği olarak yenir fakat bunu ilk başta yememek için ilk olarak çorba yapıp midemizi rahatlatıp daha sonra yemek daha mantıklı olacaktır. Bu yüzden çiğ köftenizin yanına kıvamı güzel mercimek çorbasını seçebilirsiniz.

Rus Salatası

Son zamanlar da rus salatası günümüzde en çok tercih edilen salatalar arasında yer almaya başladı ve bu yüzden tercih etmiş olduğunuz çiğ köftenizin yanına Rus salatası yapabilirsiniz.

Kadınbudu Köfte

Çiğ köftenizin yanına ek olarak yapabileceğiniz en ideal yemeklerin başında kadınbudu köftesi gelmektedir. Bu ikisi gerçekten menünüzü daha zengin hale getirecektir.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir