Ton Balıklı Makarnanın Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Ton Balıklı Makarnanın Yanına Ne Gider

0

Ton Balıklı Makarnanın Yanına Ne Yakışır ?

Makarna günümüzde çok sevilen yemek türlerinden birisidir ve özellikle yapımı çok basit olduğundan dolayı öğrenci evlerinde daha sık yapılmaktadır. Hem sade hem de çeşitli malzemelerle güzelleştirilen makarnanın yanına da yapılacak yemek çok önemlidir. Birçok kişi makarnanın protein değerini arttırmak için ton balıklı olarak tercih etmektedir. Bu şekilde yapılınca hem doyurucu hem de besleyici oluyor. Eğer sizler de çocuklarınıza balığı sevdirmek istiyorsanız o zaman bu şekilde ton balıklı makarnayı tercih edebilirsiniz. Peki , yapmış olduğumuz ton balıklı makarnanın yanına başka ne gibi lezzetler yapabiliriz.

Ton Balıklı Makarnanın Yanına Ne Gider

Domates Çorbası

Ton balıklı makarna dendiği zaman akla çorba olarak ilk gelenler arasında domates çorbası yer alıyor. Domates çorbasını da kremalı olarak yaparsanız ve aynı zaman da kaşar peyniri rendelerseniz o zaman ortaya harika lezzet çıkartabilirsiniz.

Mevsim Salata 

Ton balıklı makarna ile salata çok iyi gider değil mi ? Eğer makarnanızın yanına herhangi bir yemek yapmayacaksanız o zaman salata çeşitleri arasında en çok tercih edilen mevsim salatasını yapabilirsiniz. Bu salatanıza lezzet vermek için bol zeytinyağı , ekşili sos ve limon eklemeyi unutmayın.

Mercimek Çorbası

Sofraların vazgeçilmezi olan ve günümüzde çok tercih edilen çorbalar arasında yer alan mercimek çorbası yapmış olduğunuz ton balıklı makarnanın yanına çok iyi gidecektir. Yapımı da çok basit olduğundan dolayı bence denemelisiniz.

Ton Balıklı Makarnanın Yanına Ne yapsam

Fırında Garnitür

Fırında yapacağınız garnitür sebze yemeği ton balıklı makarnanız ile çok iyi gidecektir. Akşama evinize gelecek misafirleriniz varsa onlara güzel sofra hazırlamak için fırında garnitür tercih edebilirsiniz.

Mısırlı Salata

Ton balıklı makarnanın yanına farklı tarzlarda salata yapmak istiyorsanız mısırlı salata türünü seçebilirsiniz. Hatta isteyenler mısırlı salatanın içerisine hem pancar hem de kornişon salatası ekleyebilir.

İlginizi Çekebilir