Patates Kızartmanın Yanına Hangi Yemek Gider ?
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Patates Kızartmanın Yanına Hangi Yemek Gider ?

0

Patates kızartması günümüzde hem büyük hem de küçükler tarafından özellikle kahvaltılar da sevilerek yenen yemeklerden birisi olmaktadır. Bazı durumlar da ise fastfood olan yemeklerin yanına da tercih edilmektedir. Fakat bu yazımız da patates kızartmasının yanında başka hangi yemekler gider ? bugün bunu inceleyeceğiz.

Patates Kızartmanın Yanına Hangi Yemek Gider

Patates Kızartmasının Yanına Hangi Yemek Gider?

Patates kızartması gerçekten çok sevilen yemeklerden birisidir ve bu yüzden nerden baksanız her yemek ile uyumlu olmaktadır. Bunun için birden fazla alternatif yemek vardır ve işte o yemekler şöyle ;

1-)Piyaz

Patates kızartması ile beraber doyurucu bir öğün olmasını istiyorsanız o zaman sizlere tavsiyemi piyaz olacaktır. Piyaz evet genel olarak salata olarak tüketiliyor fakat ek bir yemek ile de bence hafif bir öğün geçirebilirsiniz.

2-)Makarna

Patates kızartması dendiği zaman genel olarak akla ilk gelen aperatif yemeklerden birisi de makarna oluyor. Özellikle çocuğunuza yemek yedirmede zorlanıyorsanız o zaman patates kızartması ile makarna bence en iyi seçim olacaktır.

3-)Et yemekleri

Hem et yemekleri hem de köfte patates kızartmasının yanına yakışan en temek gıdalardan birisi olmaktadır. Özellikle yanına bir de pirinç pilavı yaptığınız zaman gerçekten ortaya harika lezzet çıkacağından emin olabilirsiniz.

Patates Kızartması Yaparken Dikkat!

Patates kızartması normal de kolay hazırlanır fakat bazı noktalara dikkat ederseniz bence patatesinizi daha lezzetli olacaktır. Burada ilk dikkat edeceğiniz nokta patates seçimidir arkadaşlar. Birçok markette patatesler reyonlarda kızartmalık ve yemeklik olarak ayrılmaktadır. Siz kızartma yapacağınız için kızartmalık patatesleri alacaksınız.

İşte böyle yaparsanız yapacağınız patates kızartması da son derece lezzetli olacaktır. Ama gidip yemeklik alırsanız patatesiniz çıtır çıtır değil yumuşak olur.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir