Tavuk Haşlama Yanına Ne Pişirsem
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Tavuk Haşlama Yanına Ne Pişirsem

0

Tavuk Haşlama Yanına Ne Gider ?

Tavuk genel olarak kolay yapılabilen bir yemek olduğundan dolayı sofraları da daha zengin göstermek için yapılan yemek türlerinden birisidir. Özellikle tavuk yemeklerinde en çok yapılanlar arasında haşlama yer alıyor. Tavuk haşlaması günümüzde çok sık yapılmaktadır ve yağsız olduğundan dolayı da sağlık açısından çok tercih edilmektedir. Sizler mesela akşam menüsü için tavuk haşlaması yapacaksanız o zaman yanına da güzel bir yemek yaparak akşam ki menünüzü daha zengin hale getirebilirsiniz. Peki , tavuk haşlamanın yanına ne yapılır ? Bizler nette araştırmalar yaptık ve tavuk haşlama yemeğinin yanına gidebilecek en güzel yemekleri sıra sıra aşağıya yazdık.

Tavuk Haşlama Yanına Ne yakışır

Tavuk Suyunda Pişmiş Pirinç Pilavı

Tavuk haşlamanın yanına yapabileceğiniz ilk yemekler arasında pirinç pilavı yer alıyor. Fakat pirinç pilavını yapacağınız zaman tavuk suyunu kullanırsanız o zaman yapacağınız pilavda ona göre daha leziz olur.

Erişte 

Erişte genel olarak sık sık yapılan yemekler arasında yer alır ve sizler tavuk haşlamanın yanına pirinç pilavı yapmak istemiyorsanız o zaman alternatif yemek olarak erişteyi seçebilirsiniz. Eriştenizi ilk olarak haşlayın ve daha sonra ister yoğurtlu isterseniz de tereyağlı olarak servis ederek tavuk haşlamanızın yanına servis edin.

Mercimek Çorbası

Başlangıç çorbaları arasında en çok yapılan çorba çeşidi hiç şüphesiz mercimek çorbası oluyor. Tavuk haşlama yemeğinin yanına da çorba yapacaksanız ilk tercihiniz mercimek çorbası olabilir.

Tavuk Haşlama Yanına Ne Pişirsem

Fırında Karnabahar

Fırında yapacağınız karnabahar yemeği tavuk haşlamanın yanına çok yakışacak lezzetlerden birisidir. Hatta isterseniz karnabahar yemeğinize kaşar peyniri ilave ederek daha nefis tatlar elde edebilirsiniz.

Fırında Kaşarlı Mantar

Mantar genel olarak da en çok sevilen yemek türlerinden birisidir. Eğer sizler de seviyorsanız o zaman tavuk haşlamanın yanına fırında kaşarlı olarak mantar yapabilirsiniz.

Patates Püresi

En son hanımlar lezzetli tariflerimizden birisi de patates püresi oluyor. Tavuk yemeği yapıldığı zaman bilirsiniz ki ilk yapılanlar arasında patates püresi yer alır. Bu yüzden tavuk haşlamanın yanına da dilerseniz patates püresi tercih edebilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir