Kumpirin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kumpirin Yanında Ne Gider

0

Kumpirin Yanında Ne Gider ?

Kumpir günümüzde en sık yenen ve özellikle öğrenciler tarafından vazgeçilmeyen içerisinde çeşitli malzemeler bulunan en lezzetli yemeklerden birisidir. Özellikle içerisinde birden fazla malzeme olduğundan dolayı insanı gerçekten doyuruyor. Kumpir özellikle İstanbul’da Ortaköyde bulunan bir yerde kumpirciler var ve her gün orası tıklım tıklım oluyor. Çünkü bu kadar lezzetli olan kumpir kokusuna da kimler hayır diyebilir ki ? Sizler de eviniz de kumpir yapacaksanız ve yanına ne yapsam diye düşünüyorsanız o zaman yazımızı okumaya devam edin.

Kumpirin Yanında Ne Gider

FALAFEL

Kumpirle beraber tercih edeceğiniz Ortadoğu mutfağının geleneksel lezzetlerinden birisi olan falafel yemeğini de tercih edebilirsiniz. Özellikle sizler vejetaryen iseniz o zaman bu ikisini rahatlıkla tüketebilirsiniz.

AYRAN

Kumpir biliyorsunuz ki katı bir yiyecek olduğundan dolayı yanına mutlaka içecek tercih etmemiz gerekiyor. Bu yüzden kumpirin yanına içecek olarak Ayran çok iyi gidecektir.

BÖRÜLCE SALATASI

Farklı tatlar denemek istiyorsanız o zaman kumpirinizin yanına börülce salatası en iyi seçim olacaktır. Hem sağlıklı hem de farklı tat olduğundan dolayı bence börülce salatasını kumpirin yanına denemelisiniz.

Kumpirin Yanında Ne yapsam

MÜCVER

Günümüzde kabak mücveri çok seviliyor ve özellikle öğle aralarında çok tercih edilmektedir. Sizler kumpirinizin yanına da hem bol yeşillik hem pul biber ile hazırlanmış ve üzerine yoğurt dökülerek servis edilen mücveri kumpirinizin yanına tercih ederek harika menü hazırlamış olursunuz.

PATLICAN KIZARTMASI

Eğer kızartmaları çok seviyorsanız o zaman kumpirin yanına alternatif bir çözüm olarak sarımsaklı yoğurt ile süsleyebileceğiniz patlıcan kızartmasını tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir