Kavurmanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kavurmanın Yanında Ne Gider

0

Kavurmanın Yanında Ne Gider ?

Türk mutfağında en çok sevilen ve en çok yapılan et yemeklerinden birisi de kavurmadır. Kavurma biliyorsunuz ki etin kavrulup daha sonra içerisine atılan sebzelerle beraber elde edilen bir yemek çeşididir. Aynı zaman da her yemeğin yanına da çok yakışmaktadır. Mesela kavurma yaptığınız zaman yanına kesinlikle tercih edebileceğiniz en ideal yemek pirinç pilavıdır. Eğer pirinç pilavını tercih etmeyecekseniz o zaman farklı yemekler için aşağıya göz atabilirsiniz.

Kavurmanın Yanında Ne Gider

PİLAV

Pilav hanımlar biliyorsunuz ki her yemeğin yanına yakışan en etkili yemeklerden birisidir. Özellikle ana yemek olarak kuru fasulye yapıldığı zaman yanlarına hep pilav yaparlar. İşte bu yüzden sizler de yapmış olduğunuz kavurmanızın yanına çok güzel pirinç pilavı yapabilirsiniz.

ÇOBAN SALATASI

Taptaze sebzelerle yapılmış ve aynı zaman da her sofrada olması gereken çoban salatası da kavurmanın yanına çok yakışacaktır. Zaten et yemekleri hiçbir zaman salatasız tercih edilmez.

Kavurmanın Yanında Ne yapsam

PATATES YEMEKLERİ

Et yemekleri yapıldığı zaman yanlarına mutlaka patates yemekleri yapılır. Çünkü bu ikisi birbirleri ile çok uyumludur. Bu yüzden kavurmanın yanına patates yemeklerinden birisini seçerek menünüzün daha hafif olmasını sağlayabilirsiniz.

PATLICAN YEMEKLERİ

Kavurma yaptıysanız ve yanına yapacak farklı yemek arıyorsanız o zaman patlıcan yemeklerinden birisini seçebilirsiniz. Akşama eve gelecek misafirleriniz varsa bence bunu deneyebilirsiniz.

SEBZE YEMEKLERİ

Hem patlıcan hem de patates yemeklerinden sonra tercih edebileceğiniz yemek çeşitlerinden birisi de sebze yemekleri olmaktadır. Kavurma biliyorsunuz ağır yemektir bu yüzden sebze yemeği ile hafif yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir