Bilgi Tüneli

Parke Cilası Nasıl Yapılır ? Eski Parke Nasıl Parlatılır ?

Zaman içerisin de parkeler deforme olmaya başlar ve ilk günkü haline getirmek için parkeler cilalanır. Cilalama yapıldığı zaman da parke hem dayanıklı , hem eskisine göre daha şık hem de parlak olur yani kısacası ömrü uzar. Bu yüzden belli aralıklarla bakımını yapmanız gerekmektedir. Peki parke cilası nasıl yapılır ?

Parke Cilası Nasıl Yapılır

Parke Cilası Nasıl Yenilenir?

Eskiyen parkeler zaman içerisin de yıpranır ve deforme olmaya başlar. Günümüzde ise bakım yöntemlerin de en çok tercih edilen cilalama işlemlerini ise sizlerle paylaştık.

Cilalamaya başlamadan önce ilk olarak yapmanız gereken iş eşyaları o alandan kaldırın ve tamamen boşaltın.

Eşyaları kaldırdıktan sonra ve zeminin kirini alıp tozlardan arındırın. Zemin kısmını süpürge ile süpürebilir ve arkasından paspas ile de silme işlemi yapabilirsiniz. Çünkü zemininiz ne kadar temiz olursa cilalama işlemi de o kadar güzel ve iyi olacaktır.

Temizlikten sonra hangi firma ile anlaşma yaptıysanız parke firması parkeniz de meydana gelen küçük deliklere zımpara uygular , çizikleri ve yapışan tozları giderir.

Zımpara işlemi de yapıldıktan sonra tekrardan zemin temizliği yapılmalıdır ve sonra kurumasını beklemelisiniz.

Şimdi zemin artık cila uygulamasına hazırdır ve tercih etmiş olduğunuz cilayı zemine artık dökebilirsiniz. Hangi parlaklığı tercih ettiyseniz onu elde edene kadar fırça ya da rulo ile cilalama işlemini uygulayabilirsiniz.

Cilalama işlemini tamamen bitirdikten sonra kullanmış olduğunuz malzemeye göre kuruma süresi değişmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ