Samsung Galaxy S4 Wifi Az Çekiyor
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Samsung Galaxy S4 Wifi Az Çekiyor

0

Samsung galaxy s4 wifi az çekiyor ya da bağlantı gibi sorunlar günümüzde en fazla şikayet eden durumlardan birisidir. Aslında bakarsanız bunun birden falan sebebi bulunmaktadır. Tabi wifi alanında sorunlar varsa bunların çözüm yolları da var tabiki de. Eğer ki arkadaşlar telefonun garantisi devam ediyorsa o zaman yetkili servise vermeniz gerekiyor. Çünkü yetkili servis daha sağlıklı ayarlamalar yapar ve bizim yapacağımızdan daha faydalı olur. Ama garantisi bitti veya yok ise o zaman aşağıda bazı çözüm yollarını sizlerle paylaştık oradan yararlanabilirsiniz.

Samsung Galaxy S4 Wifi Az Çekiyor
  • Yapılabilecek en yaygın çözüm yolu olan Root yolunu deneyeceğiz. Cihaza Root atacağız ve bunu yapmak için ise ilk olarak telefonunuza root dosyalarını indirmelisiniz ve daha sonra yükleme aracıyla root etmelisiniz. Fakat dikkat edilmesi gereken nokta ise root’un nasıl atıldığını çok iyi bilmeniz gerekiyor ve telefonunuzun da sürümü buna uygun olmalıdır.
  • Daha sonra Google Play Strore girerek Root Browser yükleyin. Karşınıza şimdi system/build.prop dosyası çıkacak bunu root browser ile text editörü yapıyoruz. Açılacak olan dosyada ise ro.securestorage.support=true satırını göreceksiniz. Bu satırın sonuna arkadaşlar ‘’true’’ ibaresini, ‘’false’’ yapıp kaydedin. En son olarak izni vererek işleme devam edin. Telefonunuzu bu durumda kapatıp açın ve başlattığınız zaman sorununuzun çözülmesi gerekiyor.

SAMSUNG GALAXY S4 BAĞLANTI SORUNU

Samsung s4 telefonlarında karşılaşılan bir diğer sorun da bağlantı sorunu oluyor. İlk olarak modeminizin ara yüzüne girin ve kanal 11 veya 6 yapın. Bu bölümü bulamıyorsanız kablosuz ayarlar kısmından bulabilirsiniz. Şifreleme türünü de wpa psk yapınız eğer etki etmezse web yapabilirsiniz. Şimdi bir şifre belirlemeniz gerekiyor ve daha sonra telefonunuzu bir ağa bağlayabilirsiniz. Bu şekilde sorununuzu büyük ihtimalle çözmüş olacaksınız.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir