Mercimekli Bulgur Pilavının Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Mercimekli Bulgur Pilavının Yanına Ne Gider

0

Mercimekli bulgur pilavının yanına ne gider ?Türk mutfağında en çok tercih edilen ve akşam yemeklerinde sevilerek yapılan yemeği mercimekli bulgur pilavıdır. İçerisinde bol miktarda vitamin ve mineraller bulunduğundan dolayı yazın ve kışın en çok tüketilen yemekler arasında yer alıyor. Mercimekli bulgur pilavı tek başına çok lezzetli olmaz yanına farklı lezzetler yapıldığı zaman ortaya gerçekten harika menü çıkmış oluyor. Sizler de yanına ne yapsam diye kara kara düşünüyorsanız işte yemekler ;

Mercimekli Bulgur Pilavının Yanına Ne Gider

AYRAN ÇORBASI

Mercimekli bulgur pilavı bir ana yemek olduğundan dolayı yanına mutlaka başlangıç olarak çorba yapılması daha doğru olacaktır. Bu yüzden çorba olarak Ayran çorbasını seçebilirsiniz. Bu çorba biraz zahmetlidir fakat içerisinde bol miktarda besin olduğundan dolayı bence deneyin.

KÖZLENMİŞ YOĞURTLU KIRMIZI BİBER

Bir yemek yapıldığı zaman yanına mutlaka atıştırmak için bir şeyler yapılması ve onu tamamlaması gerek. Bu yüzden közlemiş olduğunuz kırmızı biberleri sarımsaklı yoğurt ile yapıp yemeğinizin yanına afiyetle yiyebilirsiniz.

TAZE FASULYE YEMEĞİ

Taze fasulye birçok kişi tarafından zor yemek olarak bilinir fakat aslında yapılışı basit lezzeti şahane besin değeri de çok yüksek. Yapmış olduğunuz mercimekli bulgur pilavı ile de bu yemek çok yakışır.

MEVSİM SALATASI

Yemekler tüketilirken bunların yanında tamamlamak için mutlaka salata olması gerekiyor. Mercimekli bulgur pilavının yanına salata olarak ise sizler yapımı da basit olan mevsim salatasını yapıp servis edebilirsiniz.

SU BÖREĞİ

Ana yemekten sonra ara sıcak olarak su böreği yapıp evinize gelen misafirler varsa onlara ikram edebilirsiniz. Su böreğinin içerisinde peynir ile maydanoz olduğundan dolayı sindirim daha kolay olur. Fakat ana yemeğinden sonra yemenizi tavsiye ederiz.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir