Mantarlı Et Sotenin Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Mantarlı Et Sotenin Yanına Ne Gider

0

Mantarlı et sotenin yanına ne gider ? Et günümüzde en çok tercih edilen yiyeceklerden birisidir ve özellikle et sote yapacaksanız ve bunu mantarlı olarak yaparsanız o zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkacaktır. İnsanlar bahar aylarında genel olarak bu tür yemekleri daha çok tercih etmektedir. Bugün mesela ana yemek olarak mantarlı et sote tercih edecekseniz o zaman yanına da güzel yemekler yaparak akşam yemeğini daha lezzetli hale getirebilirsiniz. İşte mantarlı et sotenin yanına yapılabilecek en ideal yemekler.

Mantarlı Et Sotenin Yanına Ne Gider

DOMATES ÇORBASI

Mantarlı et sote yemeği biraz ağır olduğundan dolayı başlangıç olarak kesinlikle çorba tercih etmemiz de fayda vardır. Çorba olarak ise sizler domates çorbasını seçebilirsiniz. Emin olun yemeğinizin yanına çok yakışacaktır.

İÇLİ KÖFTE

Günümüzde en sık yapılan ve en çok tercih edilen hem ara sıcak hem de ara soğuk olarak da tercih edilen içli köfte de yapmış olduğunuz mantarlı et sotenin yanına çok iyi gidecektir. Fakat bunu ara sıcakta tercih etseniz daha doğru olur.

PİRİNÇ PİLAVI

Et denince akla gelen ilk yemek pirinç pilavı oluyor. İşte bu yüzden mantarlı sote ile en uyumlu olabilecek yemek pirinç pilavıdır. Sizler pilavınızı ister sade isterseniz de sebzeli yapabilirsiniz.

ÇOBAN SALATASI

Her yemeğin yanına mutlaka yapılması gereken meze çeşitlerinden birisi de salatadır. Mantarlı et soteye uygun olabilecek meze ise çoban salatasıdır. Hem hazırlaması çok kolay hem de daha lezzetli oluyor.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir