Zeytinyağlı Fasulyenin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Zeytinyağlı Fasulyenin Yanında Ne Gider

0

Zeytinyağlı Fasulyenin Yanında Ne Yakışır ?

Yaz mevsimi olduğu zaman evlerde sevilerek yapılan ve herkes tarafından sevilen yemeklerden birisi de zeytinyağlı olarak yapılan taze fasulye yemeğidir. Hem vitamin değeri yüksek hem de besleyici özelliği bulunduğundan dolayı küçük büyük demeden herkesin tercih etmesi gereken sebzelerden birisidir. Zeytinyağlı olarak yapılan taze fasulye yemeği sade yapıldığı gibi etli veya kıymalı olarak da tercih edilmektedir. O zaman akşam yemeği için taze fasulye yemeği yapacaksanız ve yanına ne yapsam diye düşünüyorsanız o zaman hanımlar doğru yerdesiniz. Sizler için bu konu hakkında araştırma yaptık ve bulduğumuz en güzel ve yapımı basit yemekleri aşağıya sıraladık.

Zeytinyağlı Fasulyenin Yanında Ne Gider

Pilav 

Zeytinyağlı olarak yapmış olduğunuz taze fasulye yemeğinin yanına gidebilecek ilk yemekler arasında pirinç pilavı gelmektedir. Pilavınızı tereyağlı şekilde ister arpa isterseniz de şehriyeli olarak yaparsanız ve aynı zaman da tavukta eklerseniz ortaya gerçekten harika menü çıkarmış olursunuz.

Biber Dolması

Yaz mevsiminde yetişen ve herkes tarafından sevilerek yenilen yemekleri arasında biber dolması yer alır. Yapımı da basit olduğundan dolayı zeytinyağlı olarak yaptığınız taze fasulye yemeğinizin yanına yapıp servis edebilirsiniz.

Domates Salatası

Domates salatası aynı kaşık salata şeklinde yapılır ve taze fasulye yemeğinin yanına çok yakışan salata türlerinden birisidir. Sofranıza salata ekleyecekseniz ve ne yapsam diyorsanız domates salatası çok iyi fikir olabilir.

Zeytinyağlı Fasulyenin Yanında Ne yapsam

Kızartma

Hem büyükler hem de küçükler tarafından çok sevilen kızartma taze fasulye ile harika olacaktır. Patates ağırlık vererek patlıcan , biber ve kabaktan oluşan karışık kızartma yapıp , sarımsaklı yoğurt ile sos yaparsanız harika ve lezzetli menü oluşturmuş olursunuz.

Kabak Mücver

Yaz ayında kabak mücver en meşhur yemeklerden birisidir ve taze fasulye yemeğinin yanına ise çok yakışan lezzetlerden birisidir. Zeytinyağlı taze fasulyenin yanına mücver yapabilir ve sofranızı bu şekilde güzelleştirebilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir