Semizotu Salatasının Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Semizotu Salatasının Yanında Ne Gider

0

Semizotu Salatasının Yanında Ne Yapsam ?

Günümüzde salata olarak yapılan semizotu salatası en çok tercih edilenler arasında yer alır ve özellikle yoğurtlu bir salata olduğundan dolayı hem lezzetli hem de vitamin bakımından çok zengin salatadır. Normal yoğurtla yapmak yerine eğer süzme yoğurtla yaparsanız gerçekten harika bir semizotu salatası ortaya koymuş olursunuz. Aynı zaman da bu salatanın üzerine ceviz eklerseniz de ayrı bir tat ortaya koymuş olursunuz. Peki , yapmış olduğumuz semizotu salatasının yanına başka ne gibi lezzetler yapabiliriz isterseniz onlara göz atalım.

Semizotu Salatasının Yanında Ne yapsam

İzmir Köfte

Akşama evinize misafir gelecekse o zaman ana yemek olarak izmir köftesini tercih edebilirsiniz. Hem patatesten hem de köfteden oluşan izmir köftesi ile semizotu salatası çok iyi uyum içerisin de olacaktır. Özellikle İzmir köftenin yanına bir de pirinç pilavı yaparsanız ortaya harika lezzetler çıkartabilirsiniz.

Kuru Fasulye

Türk mutfağında baklagil olarak çok tercih edilenler arasında kuru fasulye yemeği yer almaktadır. Bu yüzden ağır misafirleriniz gelecekse kuru fasulye , pirinç pilavı ve semizotu salatasını yaparak akşama harika menü hazırlayabilirsiniz.

Kıymalı Makarna

Makarna biliyorsunuz ki yapımı en basit yemek türlerinden birisi olduğundan dolayı günümüzde de sık sık yapılmaktadır. Fakat sade yapmak yerine kıymalı olarak yaparsanız daha lezzetli yapmış olursunuz. Kıymalı makarna ile yoğurtlu olarak yapmış olduğunuz semizotu salatası çok güzel ikili olacaktır.

Semizotu Salatasının Yanında Ne Gider

Kızarmış Tavuk

Kızarmış tavuk hem lezzetli hem de görüntü bakımından çok zengin olduğundan dolayı çok tercih edilmektedir. Ana yemek olarak kızarmış tavuk ve salata olarak da semizotu salatasını yaparak eşsiz bir lezzet ortaya koyabilirsiniz.

Kısır

Hem bulgurdan hem de yeşillikten yapılan ve genel olarak öğle arasında tercih edilen kısır ile semizotu salatası çok güzel olacaktır. Öğle öğününü kurtarmak istiyorsanız bu ikisini tercih edebilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir