Güveç Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Güveç Yanına Ne Yapılır

0

Güveç Yanına Ne Yapılır ?

Hem patlıcanlı hem patatesli hem de kuşbaşı etler ile hazırlanan ve ortaya harika bir lezzet çıkan güveç yemeğinin yanına ne yapılır ? bugün sizlerle bunu inceleyeceğiz. Güveç yemeği yapacaksanız zaten kesinlikle güveç olması gerekiyor. Güveçte topraktan yapılmaktadır ve güveçte pişen yemekler ise diğer tencerelere göre daha lezzetli ve pişmesi daha kolay oluyor. Güveç yapacağınız zaman ise et miktarını kendiniz ister azaltın isterseniz de fazla koyun burada karar sizlere kalmış. Fakat yanına alternatif olarak ne yapsam diye düşünüyorsanız aşağıda paylaşmış olduğum yemekleri inceleyebilirsiniz.

Güveç Yanına Ne Yapılır

PİRİNÇ PİLAVI

Güveç yemeği yapıldığı zaman akla gelen ilk yemeklerden birisi de pirinç pilavı oluyor. Türk mutfağında ise pirinç pilavının yeri gerçekten çok farklıdır ve bu yüzden akşam yemeğinizi renklendirmek için sebzeli pirinç pilavını tercih edebilirsiniz.

CACIK

Hem yoğurt hem de salatalığın birleşmesi sonucunda ortaya çıkan ve soğuk meze olan cacığı yapmış olduğunuz güvecin yanına tercih edebilirsiniz. Özellikle güveç yemeği , pirinç pilavı ve cacık çok güzel akşam menüsü olur.

Güveç Yanına Ne yapsam

ÇOBAN SALATA

Taptaze ve organik olan sebzelerinizden yapmış olduğunuz çoban salatasını güveç yemeğinizin yanına yaparak servis edebilirsiniz. Çoban salatasının da yapımı kolay olduğundan dolayı bence tercih edilebilir.

SEBZE GARNİTÜRÜ

Haşlanmış olan sebze garnitürlerinizle beraber güveç yemeğinizi tüketebilirsiniz. Malum kış geldi ve bu zamanlar da brokoliler çıkmaya başlar. Sizde haşlanmış brokoliniz ile harika salata türü yaparak yemeğinizin yanına servis edebilirsiniz.

PATATES PÜRESİ

Patates püresi günümüzde çok sevilen yemek çeşitlerinden birisidir ve bu yüzden yapmış olduğunuz güveç yemeğinin yanına da bence çok yakışacaktır. Patates püresi karbonhidrat bakımından güveç yemeği de protein bakımından çok zengindir.

İlginizi Çekebilir