Ciğer Sotenin Yanında Ne Gider – Ciğer’in Yanına Hangi Salata Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Ciğer Sotenin Yanında Ne Gider – Ciğer’in Yanına Hangi Salata Gider

0

Sakatat sevenler tarafından en çok sevilen yemek ciğer sote olmaktadır. Akşam yemeği olarak da yapılan ciğer sotenin yanına yapılacak yemeklerin de önemi çok büyüktür. Bu makalemizde ise ciğer sotenin yanına gidecek en ideal yemeklere göz atacağız.

Ciğer sote hem B12 vitamin bakımından en zengin vitaminlere sahip hem de doyurucu ve lezzetli bir yapısı olduğundan dolayı günümüzde çok severek yenmektedir. Ciğer sotenin yanına gidebilecek en etkili yemekler ; pirinç pilavı , cacık ve salata olmaktadır.

Pilav

Ciğer sotenizin yanına ana yemek olarak tercih edebileceğiniz en güzel ve en pratik yemek pirinç pilavı olmaktadır. Tabi isteyenler pirinç pilavı isteyenler bulgur pilavı yapabilir buradaki karar sizin zevkinize kalmış.

Cacık

Hem salatalık hem kuru nane hem de yoğurt ile yapılan ve süslemek için de içerisine zeytinyağı eklenerek daha lezzetli olan cacığı da sizler yapmış odluğunuz ciğer sotenizin yanına tercih edebilirsiniz.

Salata

Hem öğlen hem de akşam yemeklerinde mutlaka ortada salata bulunması şarttır. Bu yüzden ciğer sotenizin yanına da isteyenler mevsim salatası isteyenler de soğan salatasını tercih edebilirler. Fakat çoğu kişi soğan salatasını sevmediğinden dolayı mevsim salatasını yapabilirsiniz.

Ayran

Son olarak ise Türk Mutfağında yoğurt ile yapılan ve aynı zaman da bizim milli içeceğimiz olan Ayran da ciğer sotenin yanına gidebilecek en güzel içeceklerden birisidir. Hatta bazı yöreler de arkadaşlar ayranın içerisine bir miktarda kadar soda atılıp o şekilde içilmektedir. Eğer sizler de farklı tat arıyorsanız Ayranınızı bu şekilde deneyebilirsiniz.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir