Kredisi Olan Taşıt Kredisi Çekebilir Mi ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Kredisi Olan Taşıt Kredisi Çekebilir Mi ?

0

Bize gelen en önemli sorulardan birisi olan ve aynı zaman da vatandaşlarımız tarafından da pek çok merak edilen kredisi olan taşıt kredisi çekebilir mi ? sorunu hep beraber yakından inceleyeceğiz. Şimdi bu konu hakkında detaylı bilgi vermeden önce hemen cevabınızı veriyorum. EVET krediniz varsa sizler yine de taşıt kredisi çekmeniz mümkündür.

Kredisi Olan Taşıt Kredisi Çekebilir Mi

Fakat çekebilirsiniz ama bazı belli başlı şartları yerine getirmeniz bu durumda önemlidir tabi. Bunların en başında gelen şartlardan birisi kredi notunuzun yüksek olmasından geçiyor. Şimdi krediniz var ve yeni bir kredi çekmek istiyorsanız o zaman aşağıda sıralamış olduğumuz kriterlere gelin bakalım.

  • Aktif kredinizin gelirinize oranla büyüklüğü,
  • Şu an kullandığınız kredi taksitlerini düzenli ödeyip ödemediğiniz,
  • Yeni kredi çekmek istediğiniz kredinin aynı bankadan olması,
  • Var olan kredi ile birlikte kredi kartı veya kmh hesapları gibi diğer aktif kredili ürünleriniz,
  • Yeni çekmek istediğiniz kredinin büyüklüğü.

Yeni bir kredi çekebilmek için kesinlikle kredi notunuzun iyi durumda olması gerekiyor. Çünkü her bankanın ilk bakacağı nokta budur. Hatta bazı bankalar sizin kredi notunuz ne kadar yüksek olursa olsun ilk olarak aktifteki kredilerinizin ödeme dengesine bakar. Yüksek kredi notu olması için düzenli ödeme gerekmiyor. Örnek verecek olursak bu duruma taksidiniz var ve siz 1 veya 2 taksidini geciktirdiniz. İşte bu gibi aksilikler olduğundan dolayı da bazı bankalardan kredi çekmeniz mümkün olmaz.

İlginizi Çekebilir