İban Numarası İle ATM’den Para Yatırma (Ziraat, Garanti)
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

İban Numarası İle ATM’den Para Yatırma (Ziraat, Garanti)

0

Eğer iban numarası ile ATM’den para yatırmak ve bu konu da bilgi sahibi olmak istiyorsanız o zaman arkadaşlar çok doğru yerdesiniz. Bu yazımızda Ziraat veya Garanti bankası olsun hiç fark etmez tüm bankalar da İban numarası ile ATM’den para yatırabileceksiniz.

İban Numarası İle ATM’den Para Yatırma

Günümüzde genel olarak en çok tercih edilen bankalar arasında Ziraat bankası yer alıyor. Bu yüzden havale saatlerinde herhangi bir sınırlama bulunmuyor. Ziraat bankasından eğer başka bir hesaba para yatırma yapacaksanız o zaman yapmanız gereken farklı işlemler vardır.

Bu yapılacak olan işleme ise EFT adı veriliyor. EFT yapmanız için de hafta içi 09.00 ila 17.00 arasında para göndermeniz gerekmektedir. Ama havale yapacaksanız o zaman bunda herhangi bir sınırlama bulunmayıp 7/24 para aktarımı yapabilirsiniz.

İban Numarası İle ATM’den Para Yatırma (Ziraat, Garanti)

İban Numarası ile ATM’den para yatırma işlemi yapacağınız zaman sizden T.C. kimlik no , şifre , ad ve soyadı istenecektir. Bunları doğru bir şekilde girmeniz gerekiyor. Sonra arkadaşlar ne kadar para yatıracaksanız bu tutarı giriyorsunuz ve ardından onaylaya tıklıyorsunuz. Bu şekilde İban numarasına para yatırmış oluyorsunuz.

Ziraat Bankası Başka Hesaba Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Ziraat bankasından başka bir hesaba para yatırmak için ister ziraat’ın internet şubesine isterseniz de ziraat mobile giriş yaparak para yatırma yapabilirsiniz. Bu ikisinden birisine giriş yaptıktan sonra fast sekmesine giriş yapalım. Hesaba havale yapacaksanız o zaman para transferi yerine tıklayıp daha sonra başka hesaba EFT havale seçeneğine tıklayıp gerekli olan bilgileri girip onaylayın. Onaylama yapıldıktan sonra para gönderme işlemi olacaktır.

Ziraat ‘ten Başka Bankaya EFT Ne Zaman Geçer?

Ziraat bankası günümüzde en sık tercih edilen bankalardan birisidir. Fakat kafalara takılan sorular arasında EFT ne zaman geçer ? sorusu yer alıyor. Ziraat bankasından başka bir hesaba EFT yaptığınız zaman eğer 09.00 ila 17.00 aralarında gönderme işlemi yaparsanız o zaman hemen paranız gider. Ama bu saatler dışında yaparsanız o zaman ertesi gün hesaba geçiş yapar.

OKURLARIMIZ BUNA DA BAKTI ;

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili