Hollanda’da Türk Ehliyeti Geçerli mi ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Hollanda’da Türk Ehliyeti Geçerli mi ?

0

Hollanda’ya giden Türkler genellikle burada Türk ehliyetinin geçerli olup olmadığını merak ediyor. Türk ehliyetine sahip olan kişiler Hollanda’da 6 ay boyunca bu ehliyetle birlikte araç kullanabilir.

Hollanda’da Türk Ehliyeti Geçerli mi

Otomobil ve motor gibi ehliyetler Türk ehliyeti ile Hollanda’da 6 ay boyunca geçerli oluyor. Onun dışında kamyon yükü taşıma turizm araç kullanımı gibi ehliyete sahip olan kişilerin ehliyeti Hollanda’da 1 yıl boyunca geçerli oluyor.

Bu süreler boyunca büyük araç ya da otomobil gibi araçları Türkiye ehliyeti ile kullanmak Hollanda da mümkün. Fakat araca göre 6 ayda bir yıl sonrasında Hollanda’da sınava girmek ve yeniden ehliyet almak ya da ehliyeti yenilemek gerekiyor.

Hollanda’da Geçerli EhliyetHollanda’da geçerli olacak ehliyetlerde sınavlara girdikten sonra ve sınavda yeterli puan aldıktan sonra almak mümkün. Sınavda yüksek puan sonrasında bu ehliyeti alarak oğlan da içerisinde rahatlıkla araç kullanımı gerçekleşiyor. Böylelikle 6 ay ya da 1 yıl sonra da yasal bir şekilde Hollanda içerisinde büyük araç ya da otomobil kullanımı mümkün hale geliyor.

Hollanda bu konuda sağladığı kolaylıkla beraber ehliyetin kolay bir şekilde alınması ile araç kullanımını yasal hale getiriyor.  1 yılsonunda Hollanda sürücü belgesi ile değiştirilen Bu belgeler sayesinde oraya ait olan sürücü belgesi ile araç kullanabilirsiniz. Hollanda sürücü belgesi aktif hale getirildikten sonra süresiz şekilde burada ikamet edildiği sürece kullanılabilir.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir