Diyette Ekler Yenir Mi ?
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Diyette Ekler Yenir Mi ?

0

Diyet yapanların en çok dikkat etmesi gereken noktaların başında beslenme geliyor. Bizde diyette tüketebileceğiniz ve hangi besinlerden kaçınmanız gerek bu konular hakkında elimizden geldiğince bilgiler vermeye çalışıyoruz. Bu makalemiz de diyet yaparken ekler yenir mi ? sorusu ile karşınıza oluyoruz.

Diyette Ekler Yenir mi

Şimdi eğer diyet yaparken yediklerinize ve içtiklerinize dikkat ederseniz hem kilo verme sürecinizi hızlandırmış olursunuz hem de sağlıklı beslenirsiniz. 100 gram olan eklerin içerisin de bulunan besin değerlerini aşağıya yazdık.

  • 13.50 gr. yağ
  • 22 gr. Karbonhidrat
  • 7.0 gr. Protein

Şimdi gördüğünüz gibi protein fazla fakat bu sizi kesinlikle aldatmasın. Oran olarak eğer buna bakarsak o zaman çok düşük seviye olduğunuz anlayabiliriz. Ekler karbonhidrat bakımından çok zengindir fakat aslında tam bir şeker deposu olarak bilinir. Bu yüzden diyet yaparken ekler yenmez. Tabi hiç yenmez demiyoruz eğer çok seviyorsanız o zaman 1 haftada ya da 10 güç içerisin de bir defa olacak şekilde yerseniz herhangi bir şekilde sıkıntı olmaz.

Eklerin içerisin de yer alan basit karbonhidrat vücudumuz da işlenir ve daha sonra yağa döner. Sizde ister istemez yüksek kalori alacağınızdan kilo vereyim derken kilo alabilirsiniz. Bu yüzden diyet döneminde bu tür tatlılardan uzak durmanız hem sağlığınız açısından hem de diyetiniz bakımından önemlidir. Diyette ekler yenir mi ? sorusunu da çözdüğümüze sonraki makalemiz de görüşmek üzere.

Eğer arkadaşlar diyette işkembe yenir mi ? merak ediyorsanız inceleyebilirsiniz.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir