Bilgi Tüneli

Havlular Nasıl Daha Yumuşak Olur ? Yumuşak Havlu Yöntemleri

Yumuşak havlu istiyorsanız ve sert olan havlulardan da bir türlü kurtulamıyorsanız o zaman hanımlar merak etmeyin doğru yerdesiniz. Biliyorsunuz ki hem banyolarda hem de mutfaklarda sıklıkla kullanılan tekstil ürünleri içerisin de havlular yer almaktadır. Eğer yıkama yaptığınız zaman yumuşatma yöntemini kullanmazsanız o zaman sertleşme meydana gelir ve kullanım da bir o kadar zor olur. Peki Havlular nasıl yumuşak olur?

Havlular Nasıl Daha Yumuşak Olur

Sertleşen Havlular Nasıl Yumuşatılır? 

1- Yıkama Talimatı Dikkate Alınmalı

Havluları çamaşır makinesinde yıkacağınız zaman kesinlikle talimatlara uygun bir şekilde yıkamanız gerekmektedir. Yani her havlunun etiketinde yıkama talimatı yazar ona göre ısı derecesinde yıkamalısınız.

2- Ayrı Yıkama

Birçok bayan diğer çamaşırlarla beraber havluları yıkamaktadır ama bu tamamen yanlıştır. Havlular tek olarak yıkanmalıdır ve yıkarken de uygun program seçilmelidir.

3- Yumuşak Havlu İçin Kireç Önleyici Kullanımı

Bazı sular kireçlidir ve buda ister istemez havluların lif yapısını bozmaktadır. Bu yüzden çamaşır makinenize kireç önleyici kullanın ve bu gibi dertlerden de kurtulun.

Yüz Havlusu, El Havlusu ve Büyük Boy Havlu Banyo Tekstil Ürünleri Nasıl Yumuşatılır?

Havlularınızın eğer yumuşacık olmasını istiyorsanız o zaman marketlerde satılan yumuşatıcı ürünleri tercih edebilirsiniz. Fakat ben yumuşatıcı kullanıyorum ama hala sert oluyor diyorsanız bazı noktalara dikkat ediniz.

  • Yumuşatıcı ürünlerini kullanacağınız zaman ambalajında yazan miktar kadar tercih edin.
  • Ağır olan kimyasal madde içeren ürünleri kesinlikle tercih etmeyiniz. Eğer tercih ederseniz havlularınız erken yıpranabilir.
  • Sirkeli su ile yumuşatma yöntemini tercih edebilirsiniz. İlk önce az miktarda beyaz sirkeli su hazırlayın ve içerisinde havluyu bekletin. Sonra çamaşır makinenize atıp durulayın.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ