Ter Kokusu Nasıl Önlenir ? Evde
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Ter Kokusu Nasıl Önlenir ? Evde

0

Yaz mevsimi geldiği zaman biliyorsunuz ki sıcacık havalar da gelmeye başlıyor ve insanın doğası gereği en büyük problemlerin başında terleme sorunu oluyor. İnsanın hem su hem de sıcaklık dengesini sağlayabilmesi açısından zaten terlemesi gerek. Hatta günümüzde çoğu insan sırf terleme olmaması açısından terlemeyi önleyici ilaçlar kullanıyor ve bu ilaçlar son derece yanlış , sağlığımız açısından ise büyük zarardır.

Ter Kokusu Nasıl Önlenir

Vücudumuzun deri yüzeyinde yer alan bakteriler parçalandığından dolayı ortaya terleme çıkar ve bu da ister istemez ortaya kötü kokuların çıkmasına neden olur. Ter kokusunu önlemek için evde uygulayacağınız pratik yöntemler sayesinde bundan kolayca kurtulabileceksiniz. Fakat bunu yapmadan önce günlük yaşantınız da her zaman kişisel temizliğinize dikkat etmeniz gerekiyor ve yaz mevsimin de ise her gün banyo yapılması gerektiğini de asla unutmayın.

İçindekiler

Ter Kokusunu Önleme Yöntemleri

1-)Tuz Kullanın

Ter kokusundan kurtulmanın yöntemleri arasında Tuz bulunuyor. Hem tuz hem de su ile yapacağınız karışım sayesinde vücudunuzda oluşacak olan ter kokusunun önüne geçmiş olacaksınız. Bu işlemi yapmak için ise ılık su içerisine 2 tatlı kaşığı olacak şekil de tuz ekleyelim. Tuz suyun içerisin de eridikten sonra elimize alacağımız yumuşak bez ile terleyen ve kötü kokacak olan yerleri güzelce silelim. Bu işlemi eğer her gün ve sabahları yaparsanız gün içerisin de terleyen bölgelerinizde ter kokusu oluşumunun önüne geçmiş olacaksınız.

2-)Tarçın Kullanın

Tarçın günümüzde sağlıklı besleme açısından en çok tercih edilen şeylerden birisidir ve özellikle terlemeye ve kötü ter kokusu oluşumuna da çok iyi gelmektedir. Bu işlemi yapacağınız zaman hafta da bir banyo yaptığınız da küvetiniz varsa onu ılık su ile doldurun ve daha sonra içerisine 1 tatlı kaşığı olacak şekilde tarçın ekleyin Bunu düzenli olarak yaparsanız çok iyi sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz.

3-)Pudra Kullanın

Eğer gün içerisinde sürekli olarak koltuk altlarınız terliyorsa veya ter sonrası kötü kokular oluşuyorsa o zaman sık sık pudra kullanmanızı öneriyoruz. Pudra kullanımı bazı insanlara pratik gelmiyor ve bu yüzden piyasa da satılan koltukaltı rollonlarından veya deodorantlardan faydalanabilirsiniz. Fakat bunu uygularken güne başlayacağınız zaman da yaparsanız gün boyu ter oluşumunun önüne geçmiş olursunuz.

İlginizi Çekebilir