Eşimle Sürekli Kavga Ediyoruz Bu Sorunu Nasıl Çözebiliriz Ne Yapabiliriz
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Eşimle Sürekli Kavga Ediyoruz Bu Sorunu Nasıl Çözebiliriz Ne Yapabiliriz

0

Eşimle sürekli olarak kavga ediyoruz bu sorunu nasıl çözebiliriz ? Sorunu evli olan çiftler tarafından karşılaşılan en büyük sorunlardan bir tanesidir. Evlilik te bir nebze de olsa kavgalar olur. Fakat sürekli olunan kavgaların içinde çiftler birbirlerini anlayamadıkları ve kendilerini anlatamadıkları için kavga daha da çok büyümeye başlıyor. Yani bu noktada kişiler doluyor ve içlerini boşaltmak için birbirilerine saldırı yapıyorlar. İşte bu iç boşaltma aslında ilişkiye ciddi anlamda zarar vermektedir.

Eşimle Sürekli Kavga Ediyoruz Bu Sorunu Nasıl Çözebiliriz

Aslında duruma şöyle bakmanız gerekiyor sürekli olarak edilen kavgalar evliliği daha sağlam yapar. Çünkü eşler neyle ilgili kavga ediyorlarsa o konu hakkında konuşur anlaşırlar ve bir daha aynı sorun olmayacak şekilde anlaşırlar. Evlilikte yaşanan geçimsizlik , ekonomik nedenler veya şiddetlere rağmen aynı ortamda yaşanılıyor. Boşanmalar ise genel olarak ekonomik kaygılardan dolayı oluşmaktadır. Bu yüzden kavgalar ortaya çıkıyor.

Evlilikte yaşanan kavgaların belli başlı nedenlerinden birisi de sosyal hayatında dul olarak yaşamak. Yani eşler birbirlerini kıskanıyor karşı tarafta arkadaşları ile bir şeyler yapamıyor ve bu durum da ortaya tartışmalar daha sonra da kavgalar çıkmaya başlıyor. Eşinizle mesela sürekli olarak kavga ediyorsanız yapmanız gerekenler aslında çok basit. İlk önce birbirinizi gerçekten çok iyi anlamanız gerekiyor ve özellikle kavga ettikten sonra bir tarafın alttan alması daha sonra ortam yumuşayınca bir araya gelip sakince konuşmak.

Eğer sürekli kavga ediyorsanız ve bir de çocuk varsa o zaman işler daha kötü olur. Çocuk kaç yaşında olursa olsun hiç fark etmez anne ve babanın kavga etmesi çocuğa ciddi anlamda büyük zararlar vermektedir. Çocuk büyüdükten sonra psikolojik olarak yıpranır ve hayata bakış açısı çok değişir size karşı daha farklı olur. Bu yüzden çocuklu ailelerin kavga konusunda daha çok dikkatli hareket etmeleri gerekmektedir. Bu gibi durumlar varsa eğer aile terapistleri bu konuda çok iyidirler. Çocuk için en doğru karar bu olacaktır.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir