Fırında Makarnanın Yanında Ne Yenir
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Fırında Makarnanın Yanında Ne Yenir

0

Fırında Makarnanın Yanında Ne Yenir ?

Fırında makarna günümüzde çok tercih edilen ve yapımı da oldukça basit olduğundan dolayı özellikle eve gelen misafirleri en iyi şekilde ağırlamak için bu yemek yapılır. Fakat ev kadınları tarafından ise en çok merak edilen soru fırında makarnanın yanında ne gider ? sorusu oluyor. Aslında bakarsanız fırında makarna tek başına da gidebilecek yemek ama sizler yanına güzel bir yemek yapıp soframı daha zengin hale getireyim diyorsanız o zaman sizlerle paylaşmış olduğumuz yemeklerden birisini seçerek yemeğinizin yanına servis edebilirsiniz. İşte fırında makarnanın yanına gidebilecek enfes lezzetler ;

Fırında Makarnanın Yanında Ne gider

KÖFTE

Hiçbir kişi köfteye hayır demez ve özellikle çocuklar tarafından kızartılan köfteler çok sevilmektedir. Bir de fırında makarna ile yapılırsa o zaman ortaya da gerçekten harika lezzetler çıkar. Bence fırında makarnanın yanına gidebilecek en ideal yemek köftedir. İster sulu köfte ister tavada isterseniz de ızgara da yaparak tercih edebilirsiniz.

PATATES

Köfte kızartması yapıldığı zaman yanına da genel olarak yapılan lezzetler arasında patates kızartması yer alıyor. Sizler fırında makarnanın yanına hem köfte hem de patates kızartması yaparak menünüzü daha zengin hale getirebilirsiniz.

ÇORBA

Fırında makarna bir ana yemektir ve yanına başlangıç olarak güzel çorba yapmaya ne dersiniz ? Başlangıç çorbası olarak ise ilk tercihiniz mercimek çorbasından yana olabilir. Bunun yanına ek olarak tavuk çorbası , ezogelin çorbası veya domates çorbasını da tercih edebilirsiniz.

Fırında Makarnanın Yanında Ne Yenir

SALATA

Her ana yemek yapıldığı zaman sofranın ortası boş kalmaması için mutlaka salata yapılır. Bu yüzden fırında makarnanın yanına da yapılabilecek salata türleri çoban salatası , mevsim salatası veya Akdeniz salatasından birisini yapabilirsiniz.

İÇECEK

Fırında yapılan makarna biliyorsunuz ki katı yemeklerden birisidir ve bu yüzden yanına da içecek tercih edilmesi gerekiyor. Çorbadan sonra fırında makarnaya geçiş yapacağınız zaman içecek olarak da asitli içecekler yerine asitsiz ve sağlıklı olan Ayranı tüketebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir