Kabak Salatasının Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kabak Salatasının Yanına Ne Gider

0

Kabak Salatasının Yanına Ne Gider ?

Kabak en besleyici besinlerden birisidir ve aynı zaman da vitamin bakımından ise değeri çok yüksek olduğundan dolayı özellikle küçük çocuklar tarafından sıkça tüketilmesi gerekmektedir. Kabak aslında bakarsanız çeşitli şekillerde kullanarak hem yemek hem de salatalar yapmanız mümkün. Kabak yemekleri yapabildiğiniz gibi kabağın salatasını da yaparak ana yemeklerinize lezzet katabilirsiniz. Son zamanlar da salata olarak yapılan kabak salatasının yanına çok güzel ana yemekler yapabilirsiniz. Akşama evinize gelecek misafirleriniz varsa ve kabak salatası yaptıysanız o zaman hanımlar aşağıda bulunan yemeklerden birisini seçerek salatanızın yanına yaparak nefis menüler hazırlayın.

Kabak Salatasının Yanına Ne Gider

PEYNİRLİ MAKARNA

Kabak salatası yapıldığı zaman yanına lezzetli ve aperatif yemek arıyorsanız o zaman peynirli olarak makarna çok iyi seçim olacaktır. Hem çocuklar tarafından da makarna çok sevildiğinden dolayı bu ikili menü iyi seçim olabilir.

LAZANYA

Lazanya biliyorsunuz İtalyan mutfağında en önemli ve en çok sevilen yemek çeşitlerinden birisidir. Lazanya genel olarak domates ve kıyma ile yapılmaktadır. Sizler de eviniz de yaparak kabak salatanızı da yoğurtlu olarak tercih ederek farklı lezzetler ortaya çıkarın.

MERCİMEK KÖFTESİ

Kabak salatası yaptığınız zaman yanına yakışacak lezzetlerden birisi de mercimek köftesi oluyor. Özellikle beş çayınız varsa bu ikisini kesinlikle tercih edin derim.

Kabak Salatasının Yanına Ne yapsam

MERCİMEKLİ PİLAV

Hem yeşil mercimek hem de bulgur ile yapılan mercimekli pilav yapmış olduğunuz kabak salatasının yanına çok iyi gidecektir. Özellikle mercimekli pilavı tercih edeceğiniz zaman yoğurt tercih edin.

TAVUK SOTE

Hem besleyici hem de büyük küçük demeden herkes tarafından tercih edilen tavuk sote ile kabak salatası akşam ki menünüz için çok iyi seçim olacaktır. Kabak salatasının yanına ne yapsam diye düşünenler varsa tavuk sote yapabilir.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir