Kızartmanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kızartmanın Yanında Ne Gider

0

Kızartmanın Yanında Ne Gider ?

Hem sabah kahvaltılarında hem de akşam yemeklerinde sık sık özellikle çocuklar tarafından sevilen yemek türlerinden birisi de kızartmadır. Kızartma biliyorsunuz ki birden fazla sebzeyi içerek geniş yemek olarak bilinir. Yani sizler ister sebze isterseniz de et veya tavuk tarzı şeyler kızartın bu tamamen sizlere kalmış bir durum. Kızartma olarak sebze yapacaksanız mesela patates , havuç , patlıcan , kabak ve biber gibi sebzeleri yapabilirsiniz. Fakat kızartmanın yanına güzel bir yemek veya salata olası şarttır. Bizde bu konu hakkında araştırma yaparak en ideal yemekleri sizlerle paylaştık.

Kızartmanın Yanında Ne Gider

SEMİZOTU SALATASI

Kızartmanın yanına yoğurt tarzı veya yoğurt salatası yaparak yapmış olduğunuz yemeği daha lezzetli hale getirebilirsiniz. Aynı zaman da yemeğinizin yanına semizotu salatası emin olun çok yakışacaktır.

RUS SALATASI

Hem pratik hem de çok lezzetli olan Rus salatası da kızartmanın yanına gidebilecek en ideal salata türlerinden birisidir. İçerisinde birden fazla sebze olduğundan dolayı da çok zengin salata olarak bilinir. Eğer sizler de Rus salatasını seviyorsanız bence kızartmanın yanına denemelisiniz.

Kızartmanın Yanında Ne yapsam

FESLEĞENLİ ACI SOS

Kızartma biliyorsunuz ki sade gitmez ve yanına yakışacak en güzel şeylerden birisi de acı domates sosudur. Böyle güzel bir sosu aynı zaman da fesleğen ile süslerseniz ortaya harika tat çıkacağından emin olabilirsiniz.

SOĞAN HALKASI

Kızartma denince akla genel olarak ilk gelen şey soğan halkası oluyor. Yapımı da çok basit olduğundan dolayı kızartmanın yanına soğan halkasını tercih edebilirsiniz. Hatta isteyenler marketten hazır olarak da alıp yapabilir.

DOMATES ÇORBASI

Kızartma yaptığınız zaman bunları tamamlamak için yanına domates çorbası yaparak menünüzü daha güzel hale getirebilirsiniz. Başlangıç olarak domates çorbası iyi seçim olacaktır.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir