Çorbanın Yanında Ne Yemek Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Çorbanın Yanında Ne Yemek Yapılır

0

Çorbanın yanında ne yemek yapılır , Günümüzde her ana yemeğin yanına kesinlikle bir çorba yapılır. Çorbanın da o kadar çok fazla çeşidi var ki seçmek bir hayli zor olabiliyor. Özellikle kış mevsimi olduğu zaman evlerde çorba yapımı iki katına çıkıyor. Mesela akşam yemeği yapılacağı zaman başlangıç olarak sıcacık bir tarhana çorbası ve yanına da turşu çok güzel gider. Ama sizler yapmış olduğunuz çorba çeşidini daha zengin hale getirmek istiyorsanız o zaman aşağıda bulunan yemeklerden birisini veya birkaçını seçerek menünüzü daha zengin hale getirmeniz mümkündür.

Çorbanın Yanında Ne Yemek Yapılır

RENDELENMİŞ KAŞAR PEYNİRİ

Çorba olarak eğer domates çorbası tercih edecekseniz o zaman hanımlar çorbanızın üzerine rendelenmiş kaşar peyniri tercih ederek çorbanızı daha lezzetli hale getirebilirsiniz. Çünkü kaşar peyniri en güzel domates çorbasına yakışır.

KURUTULMUŞ EKMEK

Yine domates çorbası için kullanabileceğiniz yöntem kurutulmuş ekmektir. Sizler küçük küçük doğradığınız ekmekleri fırın içerisinde kızartarak domates çorbasının üzerine ekleyerek çorbanızı daha lezzetli yapabilirsiniz.

ET YEMEKLERİ

Günümüzde en çok tercih edilen ve en çok yenen yemek türü et yemekleridir. Et yemeklerinin de birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Akşama eğer misafirleriniz varsa çorba seçimi yapıp yanına da et yemeklerinden birisini seçerek harika menü oluşturabilirsiniz. Çorba olarak hanımlar domates çorbası iyi seçim olabilir.

SEBZE YEMEKLERİ

Başlangıç olarak çorba ana yemek olarak sebze yemekleri en iyi seçimlerden birisidir. Mesela mercimek çorbası tercih edecekseniz o zaman bunun yanına sebze yemeği olarak karnabahar , taze fasulye veya ıspanak yemeğini yapabilirsiniz.

BÖREK

Biraz daha farklı bir sunum yapmak istiyorsanız o zaman çorbanızın yanına lezzetli börek yapabilirsiniz. Hazır yufkadan kıymalı , patatesli veya peynirli olarak börek yaparak çorbadan sonra çayla beraber böreğinizi afiyetle yiyebilirsiniz.

KURU FASULYE , YEŞİL MERCİMEK

Çorbanızın yanına sebze yemeklerinden ziyade kuru baklagillerden yemek yapacaksanız o zaman kuru fasulye veya yeşil mercimek yapabilirsiniz. Fakat mercimek çorbası yaparak yanına da yeşil mercimek yapılmaz. Bunun için bu hususlara dikkat etmeniz gerekiyor.

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir