Karnıyarık Yanına Ne Yakışır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Karnıyarık Yanına Ne Yakışır

0

Karnıyarık Yanına Ne Yakışır ?

Türk yemekleri arasında en çok tercih edilen ve hem kıyma hem de patlıcan ile yapılan karnıyarık yemeğinin yanına ne gider ? bugün bunu inceleyeceğiz. Karnıyarık yapmak için biliyorsunuz ki ilk olarak patlıcanları hafif olan yağda soyup kızartıyoruz ve daha sonra yapmış olduğumuz kıyma karışımını kızartmış olduğumuz patlıcanların içerisine dolduruyoruz. Aslında yapımı eve biraz zahmetli fakat daha sonra yapılınca ortaya harika lezzet çıkıyor diyebiliriz. Günümüzde ise bu kadar çok tercih ediliyor karnıyarık ve bir de yanına güzel yemek yaparsanız o zaman ortaya harika lezzetler çıkacağından emin olabilirsiniz.

Karnıyarık Yanına Ne gider

PİLAV

Karnıyarık yemeğinin yanına yakışacak en güzel yemekler arasında pilav yer almaktadır. Pilav zaten biliyorsunuz ki her yemeğin yanına çok yakışır ve bu yüzden farklı tat elde etmek istiyorsanız sebzeli pilav karnıyarığın yanına çok iyi gidecektir

PATATES PÜRESİ

Hem karnıyarık hem de patates püresi yaparak çok özel bir sunum hazırlayabilirsiniz. Karnıyarık zaten bir ana yemektir ve bunun yanına ek olarak patates püresi yaparak farklı tat oluşturabilirsiniz.

CACIK

Salata ve aynı zaman da yoğurt ile elde edilen cacık karnıyarığın yanına çok yakışan meze türlerinden birisidir. Özellikle akşam menüsü olarak karnıyarık , pirinç pilavı ve cacık çok iyi menü olur. Cacığınıza lezzet katmak için üzerine taze nane ya da kuru nane serpebilirsiniz.

Karnıyarık Yanına Ne Yakışır

TAVUK ÇORBASI

Karnıyarık bir ana yemek olduğundan dolayı yanına mutlaka başlangıç olarak çorba yapılması gerekiyor. Bu yüzden çorba olarak tavuk çorbası en iyi seçim olacaktır.

PATATES KIZARTMASI

Her yemeğin yanına yakışan patates kızartması yapmış olduğunuz karnıyarık yemeğinin yanına da tercih edebilirsiniz.

ŞERBETLİ TATLILAR

Yemekten sonra her zaman tatlı yenir ve tatlı olarak ise karnıyarıktan sonra şunları yapabilirsiniz ; baklava , tulumba tatlısı , kalbura bastı ve lor tatlısı.

SÜTLÜ TATLILAR

Şerbetli tatlılardan yapmak istiyorsanız buna ek olarak sütlü tatlılar olarak kazandibi , sütlaç veya tavukgöğsü gibi sütlü tatlıları tercih edebilirsiniz.

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir