İğne Oyası Örnekleri Ve Çeşitleri
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

İğne Oyası Örnekleri Ve Çeşitleri

0

Çeyiz denilince akla gelen ilk şey danteller, iğne oyaları gelir. En zor işlemelerden biri olan iğne oyası artık günümüz de şallarda havlu kenarlarında yazmalarımız da baş göstermektedir. İğne oyası normal dantel modellerine göre daha şık ve zarif durmaktadır.

İğne oyası biz bayanların en çok tercih ettiği oyalardandır. Çünkü iğne oyası demek Türk danteli demektir. Yurdumuzda en çok Anadolu da yazmaların etrafını süsleyerek ister çeyizlere konulmakta isterse de ticari olarak satılmaktadır. Zahmetli bir teknik olan iğne oyasını bir kere öğrendiğiniz de asla bırakmak istemeyeceksiniz.

Kadınların Tercihi İğne Oyası Modelleri

İğne oyaları sizin de ilginizi çekiyorsa ve yazmalarınızın kenarını en güzel iğne oyası modelleri ile süslemek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Sizler için seçtiğimiz en yeni iğne oyası yazma kenarı örnekleri arasından beğendiklerinizi hayata geçirmek sizin elinizde. Beğendiğiniz modeli oluşturmak için ihtiyacınız olan malzemeler ise bir adet yazma, uygun renkte ipler ve iğneden ibaret. Çok zevkli olan iğne oyasını yaparak modellere sizlerde fikirlerinizi tasarımlarınızı yansıtacaksınız.

İğne oyası yapabilmek için gerekli olan önemli teknik sık düğümler yapmaktır. Düğümleriniz ne kadar sık olursa model bir o kadar güzel olur eğer gevşek düğüm yaparsanız istediğiniz model ortaya çıkmaz. Sizlerde içinizdeki sanatı iğne oyalarınıza yansıtabilirsiniz. Yapacağınız modellerde genellikle düğümler üst üste biriktirilmesiyle oluşmaktadır. Sayfamızda sizler için en güzel modelleri en kolay modelleri seçtik. İçinizdeki sanatı sizler de çıkarın.

İlginizi Çekebilir