Patatesin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Patatesin Yanında Ne Gider

0

Bugün patates yemeği yapacaksanız ve patatesin yanında ne gider diye merak ediyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Ülkemizde en çok tüketilen besinlerin başında patates gelmektedir. Aynı zaman da patates protein bakımından çok zengin olduğundan dolayı her alanda kullanılıyor. Patatesle ilgili bir den fazla yemek yapılmaktadır ve her yemeğin yanına da çok yakışır. Sizler ister sulu olarak patates yemeği yapın isterseniz de kuru olarak karar sizlere kalmış. İşte patatesin yanına gidebilecek yemekler ;

Patatesin Yanında Ne Gider

ET YEMEKLERİ

Ülkemizde sık sık yapılan ve en çok sevilen yemekleri arasında et yemekleri gelmektedir. Özellikle yapacağınız patatesin yanına et yemeği gerçekten harika olacaktır.

PİLAV

Eğer patates yemeği yapacaksanız o zaman kesinlikle bunun yanına pirinç pilavı ya da bulgur pilavını tercih etmeniz gerekiyor. Çünkü bu ikisi birbiri ile tam uyumlu olduğundan dolayı hem doyurucu hem de sofranız daha kuvvetli olacak.

MAKARNA

Hem yapımı kolay hem de herkes tarafından sıkça yapılan yemeklerden biri olan makarna da patatesin yanına çok yakışacaktır. Makarna da istediğiniz çeşidi yapabilirsiniz ve sos yapmayı da unutmayın.

TAVUK YEMEKLERİ

Farklı şekillerde yemek arıyorsanız o zaman tercihiniz tavuk yemeklerinden yana olabilir. İstediğiniz şekilde tavuk yemeğini yapabilirsiniz ve emin olun patatesin yanına çok yakışacak.

YAYLA ÇORBASI

Başlangıç çorbası olarak tercihiniz yayla çorbası olabilir. Yayla çorbası biliyorsunuz ki yoğurttan yapılıyor ve hafif olduğundan dolayı tercihiniz yayla çorbası olsun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir