Güveç Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Güveç Yanında Ne Gider

0

Güveç Yanında Ne Gider

Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan ve aynı zaman da yemekleri çok lezzetli yapan güveç yanında ne gider ? bugün bunu inceleyeceğiz. Güveç kabında yapılan her yemek gerçekten çok lezzetli oluyor ve normal tencereye oranla çok tercih edilmektedir. Güveç yemeğinde daha çok hem et yemekleri hem de sebze yemekleri yapılmaktadır. Özellikle biliyorsunuz ki normal tencere de etler çok geç pişiyor ve bu yüzden güveçte yapıldığı zaman hem erkenden bitiyor hem de daha lezzetli oluyor. Peki , yapmış olduğumuz güveç’in yanına başka ne gibi yemekler yapabiliriz.

Güveç Yanında Ne Gider

PİLAV

Güveç yemeği yapıldığı zaman yanına ilk tercih edilecek yemek tabiki de pirinç pilavı oluyor. Eğer pirinç pilavı tercih etmeyecekseniz buna ek olarak bulgur pilavını da yemeğinizin yanına yapıp servis edebilirsiniz.

MANTAR

Günümüzde sık sık yapılan ve herkes tarafından da beğenilen yemeklerinden birisi de mantar yemeği veya mantar sotedir. Sizde yapmış olduğunuz güveç yemeğinin yanına ister mantarın yemeğini isterseniz de güvecini yapabilirsiniz.

Güveç Yanında Ne yapsam

KURU FASULYE

Türk mutfağında yeri farklı olan ve özellikle baklagiller grubunda en çok tercihi edilen kuru fasulye yemeği de güvecin yanına çok yakışacak lezzetlerden birisidir.

PATATES PÜRESİ

Hem kalori hem de yağ yönünden hafif olan patates püresi güveç yemeğinin yanına gidebilecek enfes lezzetlerden birisidir. Eğer güvecin yanına ne yapsam diye düşünüyorsanız bence patates püresini tercih edebilirsiniz.

MERCİMEK ÇORBASI

Güveç yemeği bir ana yemek olduğundan dolayı yanına da başlangıç olarak çorba yapılması gerekiyor. Bu yüzden günümüzde de en çok tercih edilen çorba mercimek çorbası olduğundan dolayı güvecin yanına da mercimek çorbasını tercih edebilirsiniz.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir