Fırında Tavuk Yanında Ne Yenir
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Fırında Tavuk Yanında Ne Yenir

0

Fırında Tavuk Yanında Ne Yenir ?

Günümüzde sık sık yapılan ve ziyafet sofrası olarak bilinen yemeklerden birisi olan fırında tavuk yanında ne gider ? en çok aratılan konulardan birisidir. Fırında yapılan tavuk sofraların olmazsa olmazıdır ve yanına da bir de çok güzel yemek yaparsanız o zaman ortaya harika lezzet çıkarmış olursunuz. Akşama da özellikle evinize gelecek misafirleriniz varsa o zaman onlara yapmış olduğunuz fırında tavuğun yanına aşağıda bulunan yemeklerden birisini yaparak menünüzü daha zengin hale getirebilirsiniz. O zaman fırında tavuk yemeğinin yanına neler yapılabilir ? sıra sıra onlara bakalım. Ama sizlere önereceğimiz ilk yemek pirinç pilavıdır. Fırında tavuğun yanına gidebilecek en lezzetli yemek pilavdır.

Fırında Tavuk Yanında Ne Yenir

FIRINDA PATATSE

Fırında yapmış olduğunuz tavuğun yanına bir de fırında patates yaparak daha güzel lezzetler çıkartabilirsiniz. Fırında yapacağınız patates yemeğinin içerisine kekik ve sarımsak eklerseniz daha güzel tatlar yakalamış olursunuz.

CACIK

Cacık genel olarak et tarzı yapılan yemeklerin yanına meze olarak tercih edilmektedir. Bu yüzden fırında tavuk , pirinç pilavı yapacaksanız ve bunları tamamlamak istiyorsanız o zaman buz gibi cacık çok iyi gidecektir. Cacığınızı daha lezzetli yapmak için ise üzerine nane ve zeytinyağı eklerseniz o zaman daha güzel olacaktır.

Fırında Tavuk Yanında Ne yapsam

KÖZLENMİŞ PATLICAN SALATASI

Fırında közlenerek yapılan patlıcan salatası fırında tavuk yemeğinin yanına çok iyi gidecek tatlardan birisidir. Akşama evinize gelen misafirlerinizi en iyi şekilde ağırlamak istiyorsanız ve salata olarak en yapsam diyorsanız bence közlenmiş patlıcan salatasını deneyebilirsiniz.

HAVUÇ SALATASI

İlk olarak havuçlarınızı güzelce rendeleyin ve daha sonra 1 kaşık şeker ekleyip daha sonra sızma zeytinyağı ilave ederek harika havuç salatası elde edebilirsiniz. Yapmış olduğunuz bu salatayı ise fırında tavuk yemeğinizin yanına tercih edebilirsiniz.

ÇOBAN SALATA

Hem domates hem soğan hem biber hem de maydanozdan yapılan çoban salatasını fırında tavuk yemeğinin yanına yaparak servis edebilirsiniz. Yalnız zeytinyağı ile limonu sakın unutmayın.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili