Zeytinyağlı Barbunya Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Zeytinyağlı Barbunya Yanında Ne Gider

0

Zeytinyağlı Barbunya Yanında Ne Gider ?

Barbunya yemeği genel olarak yaz aylarında sıklıkla yapılan yemeklerden birisidir ve kışın ise derin dondurucu da bekletilir ve daha sonra yapılacağı zaman çıkartılıp zeytinyağı ile yapılır. Son derece sağlıklı ve aynı zaman da bol vitaminli olan zeytinyağlı barbunyanın yanında ne gider ? son zamanlar da çok merak edilen sorulardan birisi oldu. Zeytinyağlı barbunya hem yemek hem de bir meze olarak yapılan lezzetlerden birisidir. İster soğuk olarak servis edin isterseniz de etli olarak pişirin burada karar tamamen sizlere kalmış. O zaman bu güzel yemeğin yanına başka ne gibi lezzetler yapabiliriz.

Zeytinyağlı Barbunya Yanında Ne yapsam

Pirinç Pilavı

Zeytinyağlı barbunya yemeğinin yanına ne yapsam diye düşünüyorsanız o zaman pirinç pilavını tercih edebilirsiniz. Çünkü barbunya dendiği zaman akla genel olarak ilk gelen yemekler arasında pirinç pilavı yer alıyor.

Mevsim Salata

Her ana yemeğin yanına mutlaka salata türlerinden birisi yapılır ve sizler de yapmış olduğunuz zeytinyağlı barbunya yemeğinin yanına mevsim salatasını yapabilirsiniz.

Cacık

Hem zeytinyağlı barbunya hem pirinç pilavı hem de buz gibi cacık yaparak akşama harika bir menü hazırlamaya ne dersiniz ? Cacığınızı daha güzel hale getirmek için de içerisine pul biber , nane ve zeytinyağı ekleyebilirsiniz.

Zeytinyağlı Barbunya Yanında Ne Gider

Makarna 

Zeytinyağlı barbunya yemeğinin etli olarak yapacaksanız o zaman bunun yanına alternatif yemek olarak makarna seçebilirsiniz. Eğer barbunya yemeğinizi etli yapmayacaksanız o zaman makarnanızı kıymalı olarak yapabilirsiniz.

Bulgur Pilavı

Eğer barbunya yemeğinin yanına pirinç pilavı yapmayacaksanız o zaman buna alternatif çözüm olarak bulgur pilavını seçebilirsiniz. Bulgur pilavınızı da sade yapmak yerine isteyenler domatesli veya sebzeli de yapabilir.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir