Et Sotenin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Et Sotenin Yanında Ne Gider

0

Et Sotenin Yanında Ne Yakışır ?

Akşam yemeği olarak yapacağınız en güzel ve en lezzetli yemeklerin başında et sote yer almaktadır. Özellikle evinize misafiriniz gelecekse ve et sote yaptıysanız bu yemeğin yanına da güzel yemek yaparak akşam ki menünüzü daha zengin hale getirebilirsiniz. Fakat ev hanımları et sote yaptıkları zaman en çok merak ettikleri konuların başında yanına ne yapsam ? sorusu oluyor. Bizde bu konu hakkında nette araştırma yaptık ve et sotenin yanına gidebilecek en leziz yemekleri bularak aşağıya ekledik. Biliyorsunuz ki et sote yemeği tek başına ikram edilmez yanına mutlaka lezzetli ve besleyici bir yemek yapılması gerekiyor. Bu yüzden aşağıda yer alan yemeklerden birisini yapmış olduğunuz et sotenin yanına yaparak servis edebilirsiniz.

Et Sotenin Yanında Ne Gider

Patates

Genel olarak et dediğimiz zaman akla gelen yemekler arasında patates yemeği yer alıyor. Yapımı da çok kolay olduğundan dolayı et sotenizin yanına patates yemeği yapabilirsiniz.

Et deyince yanına ilk akla gelen patatesle hazırlayabileceğiz birçok farklı garnitürdür.

Mantar

Mantar biliyorsunuz ki çok sağlıklıdır ve et yemeklerinin yanına da çok yakışmaktadır. Bu yüzden sofranıza renk katması için et sotenin yanına mantar sote kavurması tercih edebilirsiniz.

Salata

Sofraların olmazsa olmazları arasında yer alan salata yapmış olduğunuz et sotenin yanına çok güzel gider. Salata olarak çoban salatası veya mevsim salatasını yapabilirsiniz.

Et Sotenin Yanında Ne yapsam

Çorba

Et sote bir ana yemek olduğundan dolayı yanına mutlaka başlangıç olarak çorba çeşitlerinden birisini tercih etmemiz gerekiyor. Çorba olarak ise en güzel gidecek olanı yayla çorbasıdır.

Pilav

Et yemeği dendiği zaman akla ilk gelenler arasında pilav yer alır. Et sote yaptığınız zaman da pirinç pilavı yaparsanız çok güzel bir uyum yakalamış olursunuz. Pirinç pilavınızı yaparken de sade yapmak yerine şehriyeli yapabilirsiniz.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir