Fırında Tavuğun Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Fırında Tavuğun Yanında Ne Gider

0

Fırında Tavuğun Yanında Ne Gider ?

Fırında yapacağınız tavuğa ekstra olarak bol baharatlar ve terbiyeli olarak yaparsanız ortaya harika bir lezzet ve görüntü çıkartabilirsiniz. Günümüzde sık sık yapılan yemeklerden birisi de fırında yapılan tavuk yemeği oluyor. Tabi sadece tavuk değil aynı zaman da içerisine küp küp doğranan patatesler ve sebzeler eklenerek yemeğinizi daha zengin hale getirebilirsiniz. Şimdi genel olarak fırında tavuğun yanında ne gider ? diye soruyorsanız aklımıza gelecek ilk yemek pirinç pilavıdır. Buna alternatif olarak makarna , bulgur pilavı gibi yemekler yaparak menünüzü daha zengin hale de getirebilirsiniz. O zaman başka ne gibi yemekler yapılabilir buyurun bakalım.

Fırında Tavuğun Yanında Ne yapsam

ARPA ŞEHRİYELİ PİLAV

Pilav biliyorsunuz ki her yemeğin yanına yakışan lezzetlerden birisidir ve doyurucu özelliği de bulunduğundan dolayı yapmış olduğunuz yemeğin yanına tercih edebilirsiniz. Fırında tavuk ile arpa şehriyeli pilav çok iyi ikili olacaktır.

DOMATES ÇORBASI

Çorba başlangıç yemeğidir ve bu yüzden ana yemeğin yanına gidebilecek çorbalardan birisi de domates çorbasıdır. Fırında tavuk yemeğinin yanına da yakışacak çorbalardan birisi de domates çorbasıdır. Bu çorbayı daha lezzetli hale getirmek istiyorsanız da o zaman çorbanın üzerine kaşar rendeleyebilirsiniz.

Fırında Tavuğun Yanında Ne Gider

CACIK

Cacık ana yemekleri süsleyen lezzetlerden birisidir ve özellikle fırında tavuk , pirinç pilavı ve bunları tamamlamak için ise buz gibi cacık yaparsanız o zaman menünüz daha zengin olacaktır. Eğer meze tarzı ne yapsam diye düşünüyorsanız bence cacık çok iyi gidecektir.

SALATA

Sofrayı renklendiren ve sofrayı güzelleştiren lezzetler arasında salata yer alır. Bu yüzden yapmış olduğunuz fırında tavuk yemeğinin yanında ise çoban salatası , mevsim salatası veya karışık salatası yapabilirsiniz.

BULGUR PİLAVI

Fırında tavuk yemeğinin yanına eğer pirinç pilavı yapmak istemiyorsanız o zaman bunun yerine alternatif olarak bulgur pilavını tercih edebilirsiniz. Fakat bulgur pilavını sade yapmak yerine salçalı yaparsanız daha güzel olacaktır.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir