Enginar Dolması Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Enginar Dolması Yanına Ne Yapılır

0

Enginar Dolması Yanına Ne Gider ?

Dolma çeşitleri arasında hem zeytinyağlı hem de etli olarak yapılan yemeklerden birisi de enginar dolması oluyor. Bu enginar dolması yemeği genel olarak Girit mutfağında en çok beğenilen yemek türlerinden birisidir. Çok özel bir yemek olduğundan dolayı da eve özel birisi geleceği zamanlarda daha sık yapılmaktadır. Doyurucu bir özelliği de bulunduğundan dolayı yanına yan yemek yaparsanız hem sofranızı renklendirmiş hem de menünüz daha kuvvetli olmuş olur. Peki , şimdi isterseniz gelelim enginar dolmasının yanına hangi yemekler tercih edilir onlara bakalım.

Enginar Dolması Yanına Ne yapsam

Tavuk Yemekleri

Tavuk yemekleri genel olarak biliyorsunuz ki her yemeğin yanına yakışan lezzetlerden birisidir. Bu yüzden sizler de yapmış olduğunuz enginar dolmasının yanına tavuk yemeklerinden birisini seçerseniz daha doyurucu bir sofra hazırlamış olursunuz.

Et Yemekleri

Türk mutfağında sıklıkla yapılan ve her evde çok tercih edilen yemekler arasında et yemekleri yer alır. Lezzetli ve doyurucu özelliği bulunduğundan dolayı enginar dolmanızın yanına yapabilirsiniz. Fakat enginar dolmasını etsiz yaptıysanız et yemeğini tercih edin.

Mantı

Kayseri yöresine ait olan Mantı günümüzde çok sevilen ve çok tercih edilen yemeklerden birisidir. Yapımı çok zordur fakat ortaya gerçekten harika lezzet çıktığından dolayı vazgeçilmez yemeklerden birisi oluyor. Aynı zaman da dışarıda hazır ev mantıları da olduğundan dolayı isterseniz dışarıdan alıp enginar dolmasının yanına tercih edebilirsiniz.

Enginar Dolması Yanına Ne Yapılır

Mercimek Çorbası

Türk mutfağında çok sevilen çorbalardan birisi olan mercimek çorbasını başlangıç yemeği olarak enginar dolmasının yanına yapabilirsiniz.

Fırında Makarna

Fırında makarna , makarna çeşitlerinde en çok yapılanlardan birisidir. Bu yüzden enginar dolmasının yanına makarna yapacaksanız fırında yapmanız daha iyi seçim olur.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir