Fasulye Piyazın Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Fasulye Piyazın Yanına Ne Gider

0

Fasulye Piyazın Yanına Ne Gider ?

Kuru fasulyeler haşlanıp ve daha sonra içerisine de hem soğan hem de maydanoz eklenerek hazırlanan lezzetlerden birisi de piyazdır. Günümüzde ise piyaz çoğu yemeğin yanına tercih edilmektedir ve özellikle et yemeklerinde daha çok tercih edilmektedir. Piyazınızın içerisine özellikle limon , zeytinyağı , sumak ve az miktarda sirke eklerseniz o zaman ortaya harika lezzet çıkarmış olursunuz. Oldukça besleyici olan piyazın yanına da yapılabilecek yemeklerde çok önemlidir. Özellikle fasulye piyazın yanına ne gider ? sorusu son zamanlar da en çok arattırılan sorulardan birisi oldu. Piyazın yanına genel olarak ızgara türleri , çorbalar , ciğer ve köfte gibi yemekler yapılabilir.

Fasulye Piyazın Yanına Ne Gider

IZGARA KÖFTE

Akşama ızgara köfte yapacaksanız o zaman yapmış olduğunuz piyazla beraber çok güzel gideceğinden emin olabilirsiniz. Zaten köfte ile piyaz ayrılmaz ikili yemeklerden birisidir.

CİĞER

İster ızgara köfte yapın isteseniz de ciğer piyaz bunların yanına çok iyi gitmektedir. Hatta dışarıda yeseniz bile yanına mutlaka piyaz getirilir. Bu yüzden evde ciğer yaptıysanız o zaman yanına da mutlaka piyaz yemelisiniz.

ET SOTE

Akşama eve misafirleriniz gelecekse ve sizde et sote yapacaksanız o zaman hemen fasulyelerinizi hazırlamaya başlayın. Çünkü etleriniz pişerken diğer yandan da piyazınızı akşam ki yemek için hazırlayın.

Fasulye Piyazın Yanına Ne yapsam

BALIK

Fasulye piyazı yaptıysanız ve yanına acaba ne yapsam diye merak ediyorsanız o zaman yanına balık çeşitlerinden birisini yaparak akşama ziyafet çekebilirsiniz. Hem balık hem piyaz hem de şalgam çok güzel üçlü olacaktır.

KEBAP

Hangi türde kebap yaparsanız yapın masanızda kesinlikle piyazın olması gerekiyor. Çünkü et yemekleri tercih edeceğiniz zaman piyaz yaparak sofranızı renklendirebilirsiniz.

HÜNKAR BEĞENDİ

Hünkar beğendi yemeği çok büyük özenle hazırlanır ve bu kadar zahmetli bir yemeğin yanına piyaz tercih ederek menünüzü daha sağlam hale getirebilirsiniz. Özellikle evinize özel misafirleriniz gelecekse bu iki menü süper olur.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir