Patlıcan Yemeğinin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Patlıcan Yemeğinin Yanında Ne Gider

0

Türk mutfağının vazgeçilmezi olan patlıcan yemeğinin yanında ne gider konusuna bugün hep beraber bakacağız. Patlıcan yemeği genel olarak her yemeğin yanına yakışmaktadır. Patlıcan yemeklerinde ise en çok yapılanlar ; imam bayıldı , karnıyarık , musakka ve patlıcan kebabı olmaktadır. Fakat ev hanımları patlıcanla ilgili bir yemek yaptıkları zaman merak ettikleri soru acaba yanına ne yemeği yapsam sorusu oluyor. Bizde bu konu hakkında detaylı araştırma yaptık ve yapabileceğiniz yemekleri bulup sayfamıza ekledik.

Patlıcan Yemeğinin Yanında Ne Gider

PİRİNÇ PİLAVI

Patlıcan yemeğinin yanına gidebilecek en güzel lezzetlerin başında pirinç pilavı gelmektedir. Yapmış olduğunuz patlıcan yemeğinin yanına ister şehriyeli isterseniz de sade olarak pirinç pilavı yapabilirsiniz. Eğer pirinç pilavını sevmiyorsanız o zaman alternatif olarak bulgur pilavını da seçebilirsiniz.

DOMATESLİ ÇORBA

Her yemeğin başlangıcı vardır ve bu başlangıç çorba olmaktadır. Sizde patlıcan yemeğinizin yanına domatesli çorba yapabilirsiniz. Emin olun çok güzel bir menü hazırlamış olacaksınız.

KÖFTE

Biraz farklı yemek arıyorsanız o zaman aperatif ve yapımı kolay olan köfteti tercih edebilirsiniz. Köfte zaten her yemeğin yanına giden lezzetlerden birisidir. Bu yüzden pirinç pilavı , köfte ve patlıcan yemeğini akşam menüsü olarak hazırlayabilirsiniz.

TAVUK SOTE

Sote çeşitlerinden birisi olan tavuk sote de patlıcan yemeklerinin yanına çok yakışmaktadır. Akşam misafirleriniz gelecekse o zaman tavuk sote ve patlıcan yemeğini yapıp servis edebilirsiniz.

ET YEMEKLERİ

Yapmış olduğunuz patlıcan yemeğiniz de et yoksa o zaman et yemeklerinden birisini seçebilirsiniz. Hem patlıcan yemeği hem de etle ilgili yapacağınız yemek çok güzel uyum oluşturacaktır.

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir