Levrek Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Levrek Yanında Ne Gider

0

Levrek Yanında Ne Gider ?

Levrek biliyorsunuz ki günümüzde çok sevilen balık türlerinden birisidir ve belirli dönemlerde denizde çıkıp tutulmaktadır. Lezzet olarak da en üst aşamalar da olduğundan dolayı her evde levrek sevilerek yenen balıklar arasında yer alır. Levreğin hazırlanması ise birden fazla alternatif olduğundan dolayı da insanlar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Levrek balığı hem ızgara hem mangal hem de fırınlarda yapılmaktadır. İçerisinde çok azla vitamin ve mineral bulunduğundan dolayı da tam bir şifa kaynağı olarak bilinir. O zaman levrek yapacaksak acaba yanına başka neler tercih edebiliriz ?

Levrek Yanında Ne Gider

MERCİMEK ÇORBASI

Akşam yemeği için levrek balığı tercih ettiyseniz o zaman çorba olarak kesinlikle mercimek çorbasını tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Hem hazırlanması kolay hem de bol limonla tükettiğiniz zaman daha lezzetli olacaktır. Aynı zaman da mercimek çorbası yaz kış demeden her mevsim tüketilen çorbalardan birisidir.

MEVSİM SALATASI

Balık yapılınca akla gelen ilk şeylerden birisi de salata türü oluyor. Çünkü balığın yanına gidebilecek en etkili yiyeceklerden birisidir. Bu yüzden sizler de levrek balığınızın yanına mevsimlik salata yapıp sofranızı daha güzel yapabilirsiniz.

TURŞU

Balıkla beraber turşu günümüzde en sık tüketilen aperatiflerden birisidir. Turşu biliyorsunuz ki çeşitli malzemeler içerir ve bu yüzden levreğin de yanına çok yakışacaktır. Özellikle levrek ile lahana turşusu daha güzel oluyor.

levrek yanında ne yenir

PATATES OTURTMASI

Levrek ile beraber fırında yapacağınız patates oturtması da çok güzel olacaktır. Çünkü levrek balığının yanına genel olarak patates oturtması daha çok tercih ediliyor. Sizler de farklı tat arıyorsanız bunu deneyebilirsiniz.

PİYAZ

Hangi balık yapılırsa yapılsın yanlarına genel olarak garnitür olarak piyaz tercih edilmektedir. Hazırlanması ise çok basit olduğundan dolayı levrek balığınızın yanına piyaz salatası çok yakışacaktır.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir