Domates Çorbasının Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Domates Çorbasının Yanına Ne Gider

0

Hem akşam hem de iftar sofralarında en çok tercih edilen domates çorbasının yanına ne gider sorusunun cevaplarını sizlerle paylaşacağız. Domates çorbası günümüzde de en çok sevilen çorbalar arasında yer alır ve özellikle üzerine kaşar rendelendiği zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkmış oluyor. Hatta hasta olan insanlara bile domates çorbası yapılmaktadır. Fakat en çok merak edilen soru yapmış olduğumuz domates çorbasının yanına ne yapabiliriz ? İşte çorbanızın yanına yapabileceğiniz yemekler ;

Domates Çorbasının Yanına Ne Gider

KAŞAR PEYNİRİ

Yapmış olduğunuz domates çorbasının yanına gidebilecek enfes lezzetlerden birisi de kaşar peyniridir. Yani sizler çorba olduktan sonra çorbanızın üzerine kaşar rendeleyerek enfes tat ortaya çıkarmış olursunuz.

KIRMIZILAHANA

Biliyorsunuz ki her yemeğin yanına salata yapılması gerekiyor ve bu yemeği daha lezzetli yapmaktadır. Bu yüzden domates çorbanızın yanına kırmızılahana salatasını yapabilirsiniz.

SALATA

Domates çorbasının yanına çok güzel mevsimlik salatası yapabilirsiniz. Hem içerisinde birden fazla sebze bulunuyor hem de zeytinyağı sayesinde sağlıklı bir salata tüketmiş oluyorsunuz. Sizlere tavsiyem mevsim salatası ve çoban salatasıdır.

MAKARNA

Domates çorbası suludur ve bu yüzden yanına katı bir yemek yapmamız gerekiyor. Bu yüzden hanımlar yoğurtlu , domates soslu veya sebzeli gibi farklı şekillerde makarna tercih edebilirsiniz.

YAPRAK SARMASI

Domates çorbasının yanına gidebilecek en güzel yemeklerden birisi de yaprak sarmasıdır. Evet yapımı biraz zor ama ortaya harika lezzet çıkacağından emin olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir