Kıymalı Ispanak Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kıymalı Ispanak Yanına Ne Gider

0

Günümüzde sık sık yapılan yemeklerin başında kıymalı ıspanak yemeği gelir. Bu yemek aynı zaman da demir açısından da zengin bir besin olduğundan özellikle çocukların daha sık yemeleri gerekmektedir. Fakat sizlere şöyle bir önerimiz var hanımlar ıspanakta nitrat bulunur ve bunun temizlenmesi gerekiyor. Bunu temizlemek için ise şu yolu izlemelisiniz ; İlk önce ıspanakları güzelce yıkayın daha sonra kaynar suya daldırıp çıkarıp. Bu süre 1 saniye kadardır ve böyle yaparak ıspanakta nitrat kalmayacaktır. Çünkü kendini sıcak suya bırakacaktır. Neyse şimdi kıymalı ıspanağın yanına neler gider ?

Domates Soslu Makarna

Kıymalı ıspanak yemeğinin yanına gidebilecek en klasik yemek olarak makarna olabilir. Eğer aceleniz varsa veya yorgunsanız o zaman domates soslu güzel bir makarna ile menüyü tamamlayabilirsiniz.

Mantar Soslu Makarna

Az önce de makarna dedik fakat domates soslu sevmeyen hanımlarımız varsa o zaman biraz daha farklı olsun diye mantar soslu makarnayı tercih edebilirsiniz. Emin olun mantar soslu makarna ıspanak yemeğine daha çok yakışacak.

Mercimek Çorbası

Başlangıç yemeği olarak Türk mutfaklarının vazgeçilmezi olan mercimek çorbasını servis edebilirsiniz. Ana yemek olarak kıymalı ıspanak ve başlangıç yemeği olarak mercimek çorbası süper olacaktır.

Patatesli Börek

Kıymalı ıspanak yemeğinin yanına börek yapayım diyorsanız o zaman patatesli harika kol böreğini tercih edebilirsiniz.

Zeytinyağlı Pırasa Dolması

En son olarak günümüzde sık sık yapılmasa bile yine de tercih edilen zeytinyağlı pırasa dolmasını yapabilirsiniz. Bence kıymalı ıspanak yemeğinin yanına yakışacaktır.

İlginizi Çekebilir