Paça Çorbasının Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Paça Çorbasının Yanına Ne Gider

0

Paça çorbasının yanına ne gider , Türk mutfağında en çok sevilen ve özellikle yüksek protein değeri olan paça çorbası Türk toplumunda geleneksel olarak çok özel yere gelmiştir. Paça çorbası genel olarak ev ortamında da yapılır fakat özel olarak dışarıda da aynı ev yapımı gibi yapan yerler de mevcuttur. Paça çorbası o kadar yararlı ki faydaları ise şunlardır ; kemiklerinizi güçlendirir , kan yapar , sizi her türlü hastalıklardan korur ve vücudunuzu daha dinç tutar. Bu yüzden çorba olarak paça çorbasını tercih etmeniz daha doğrudur. Peki paça çorbasının yanına neler yapılabilir ?

Paça Çorbasının Yanına Ne Gider

ARPA ŞEHRİYE PİLAVI

Paça çorbası yemeği ağır bir çorba olduğundan dolayı yanına mutlaka olarak hafif bir yemek yapılması gerekiyor. Bu yemekte arpa şehriyeli pirinç pilavı olabilir. Yapacağınız pirinç pilavı hem midenizi yormaz hem de çorbanızın yanına ayrı bir lezzet katar.

ARPA ŞEHRİYE PİLAVI

KARIŞIK SALATA

Paça çorbası yaptığınız zaman yanına mutlaka güzel bir salata yapmanız gerekiyor. Yapacağınız salata da karışık salata olursa o zaman paça çorbanızın yanına daha çok yakışacaktır. Aynı zaman da karışık salatanıza bol yeşillik ile havuç rendesi eklerseniz daha farklı hava katmış olursunuz.

KARIŞIK SALATA

ZEYTİNYAĞLI YEMEKLER

Her başlangıç yemeğinden sonra kesinlikle bir ana yemek yapılması gerekiyor. Bunun için de paça çorbası başlangıç yemeği olduğundan dolayı ana yemek olarak zeytinyağlı yemekler yapabilirsiniz. Bu yemekler bamya , barbunya , fasulye gibi yemeklerdir.

ZEYTİNYAĞLI YEMEKLER

KEBAP ÇEŞİTLERİ

Günümüzde et yemekleri o kadar popüler ki hem protein açısından çok zengin hem de çorbadan sonra yenince daha güzel oluyor. Bu yüzden paça çorbanızın yanına kebap çeşitlerinden birisini tercih edebilirsiniz. Bu kebaplar ; islim kebabı , adana kebap veya manisa kebap olabilir.

KEBAP ÇEŞİTLERİ

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir